Reklaam sulgub sekundi pärast

AASTA TOP! Meenuta, millised olid põnevaimad persoonilood ehedatest Eesti inimestest

Kollaaž
Kollaaž aasta persoonilugude kangelastest! — FOTO: Lisett Kruusimäe, Viktoria Kütt / Delfi Meedia, Kristi Kullerkupp, Kristofer Sakk, Kaisa Kuusiku

TV3.ee portaal on aasta jooksul rääkinud nii talendikate sportlaste ja tuntud muusikute kui ka põnevaid ameteid pidavate persoonide ning tavaliste Eesti inimestega, kes on meiega jaganud oma rõõme, muresid ning inspireerivaid mõtteid. Meenutame koos aasta jooksul valminud värvikamaid persoonilugusid!

1. Palaganibluusi tõusev täht Kaisa Ling: majanduslikult on küll raske, aga igavust ei eksisteeri

Palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing paneb kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi ja tekitab publikus elevust oma julgete etteastetega. Saime lähemalt tuttavaks kollektiivi esihääle Kaisa Lingiga.

Kaisa Ling
Kaisa Ling — FOTO: Lisett Kruusimäe

Tulevane Eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling on öelnud, et ta pasundab lastetusest, käsikiimast ja represseeritud vanaisadest sügavat sinist bluusi. Pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas taaruvad läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide kindlalt, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides.

Loe täispikka intervjuud siit!

2. Noore naise võitlus ATH-ga: hakkasin abi otsima siis, kui eluisu enam ei olnud

Kristi Värik on 33-aastane moodne naine, kes on abielus ja kahe armsa poja ema. Ta on pealtnäha filigraanselt seigelnud erinevate elualade vahel ja naisterahvas, kes ilmub särasilmselt seltskonda. Paraku kolab ta oma tumedatamates hingesoppides ja proovib iga päev selle nimel töötada, et elu talle nauditav tunduks.

Kristi Värik
Kristi Värik — FOTO: Kristi Kullerkupp

”Kui keegi ütleb, et depressioon on tänapäeva moehaigus, siis ma tavaliselt olen rõõmus, et see inimene ise pole depressiooni kogenud. On ju positiivne, et tal on elus niimoodi hästi läinud, aga tuletan siis ka inimesele meelde, et inimesed valetavad harva, et neil on halvasti – pigem vastupidi ja inimesed teesklevad, et neil on kõik hästi,” selgitas Kristi.

Loe täispikka intervjuud siit!

3. Naispiloot Ingel-Ann: mõni on üllatunud, et kuidas selline mehine ala ühte naist saab huvitada

Kevadel võtsime ühendust piloodiametit pidava Ingel-Ann Liibertiga, kes lendleb igapäevaselt sõna otseses mõttes kõrgustes. Ta ütles kindlameelselt, et armastab oma tööd, kuid samal ajal on kokku puutunud ka suhtumisega, et kuidas selline stereotüüpselt mehine ala ühte naisterahvast üldse huvitada saab. 

Ingel-Ann Liibert
Ingel-Ann Liibert — FOTO: Kaisa Kuusiku

”Ma armastan lendamist ja seda vabaduse ning rõõmu tunnet, mis sellega kaasneb. Samuti armastan ma seda, et mu tööl on tähendus," märkis ta. Seni suurimaks väljakutseks on Ingel-Annil olnud Eesti Lennuakadeemia lõpetamine ja sealt edasi erialase töö leidmine, kuna see kõik sattus kokku täpselt koroonaaja algusega.

Loe täispikka intervjuud siit!

4.  Eesti kõige õnnelikum bussijuht: unistasin sellest tööst juba lapsepõlves!

Tallinna linnaliinibussidega sõidab aastas keskmiselt umbes 100 miljonit reisijat. Siiski ei paista bussireisjatele alati, millist elu elavad bussiroolis istuvad inimesed. Käisime Tallinna Linnatranspordi bussipargis vestlemas noore bussijuhiga, kes oli karjääri alustades lausa Tallinna kõige noorem bussijuht!

Bussijuht Marek
Bussijuht Marek — FOTO: Kristofer Sakk

Marek Ross on bussijuhina töötanud alates 2015. aastast, mil ta oli 24-aastane. Tööstaaži on innukal bussijuhil kogunenud juba üle seitsme aasta. Uurisime, kuidas sai nii noor inimene aru, et talle võiks sobida just bussijuhi amet?

Vaata täispikka intervjuud siit!

5. Ultratriatleet Rait Ratasepp: minu eesmärgid on maailmarekorditest kõrgemad

Augusti lõpus püstitas Eesti ultratriatleet Rait Ratasepp Šveitsis viiekordse ultratriatloni maailmarekordi. Uurisime Ratasepalt, milline näeb välja ultratriatleedi elu, kuidas ta sellise spordialani jõudis ning millised väljakutsed seisavad sportlasel ees tulevikus.

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Viktoria Kütt / Delfi Meedia

“Kui oled võimeline tegema kümnepäevase ultratriatloni alla saja tunni ja lähed võistlusele, et teadlikult teha seda 105 tunniga, siis minu puhul ei saaks see rahuldust pakkuda, kui ma tean, et ei andnud endast maksimumi. Ma ei lähe kunagi esikohta võitma, vaid enda maksimaalset sooritust tegema. Vastasel juhul hakkan mängima mingeid taktikamänge ja minu jaoks kaob ära selle spordi võlu,” selgitas Ratasepp.

Loe täispikka intervjuud siit!

Kommentaarid puuduvad