Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestis elav Hiina noormees mekkis traditsioonilisi Eesti toite: väga omapärane!

TV3 reporter valmistas koos Eestis elava Hiina noormehega kiluvõileiba ja kamavahtu ning uuris, kuidas meie armastatud toidud talle maitsevad. Lisaks kiluvõileivale maitses noormees elus esimest korda ka kalja. Kõik need said temalt positiivse tagasiside.

"Tere-tere, minu nimi on Ylin Wang, aga võiks mind kutsuda Kaspariks," ütles Hiina noormees sissejuhatuseks, kes on Eestis mööda saatnud juba kaks vabariigi aastapäeva, kuid senimaani mitte koos Eesti traditsioonilise toiduga.

Koos TV3 reporteriga seati end sisse kööki, kus olid laual traditsioonilised Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks mõeldud toidu koostisosad: sibul, must leib, kilud ja keedumunad. Ylin "Kaspar" Wang ütles, et ta ei ole kilusid söönud, aga tavalist võileiba küll.

Noormees õpib Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja kommunikatsiooni ning eesti keelt on ta õppinud juba viis aastat, esmalt valikainena gümnaasiumis. "Eesti keel on päriselt väga-väga raske. Minu emakeel on hiina keel. Näiteks hiina keeles ei ole üldse käändeid, aga eesti keeles on nii palju," ütles ta endale samal ajal kilu, muna ja sibulaga võileiba valmistades. Kui võileib sai kiiresti valmis tehtud, võeti ette kamavahu valmistamine, millele lisati peale astelpajusid.

Samuti tunnistas Kaspar, et ta pole kunagi ka kalja joonud. "Nagu koola või midagi sellist," ütles ta kalja esmalt nuusutades. "See kilu on väga soolane," kommenteeris ta esmalt ning lisas TV3 reporteri küsimusele, et annab võileivale kümne palli süsteemis üheksa punkti. "See üks punkt jääks maha sellepärast, et on väga omapärane. Võib-olla ma ei ole lihtsalt harjunud mereande sööma ja see on minu jaoks väga unikaalne võimalus."

Kamavahu magustoidu kohta ütles noormees, et see pole talle liiga magus, mis on tema arvates päris hea.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad