Reklaam sulgub sekundi pärast

Suvel annab Eestis suure staadionikontserdi Valgevene artist, kellele alguses vastati eitavalt

"TV3 uudised"

Tänavu veebruaris võttis Eesti Jalgpalli Liiduga ühendust Valgevene räppar Max Korzh, kes avaldas soovi A. le Coq Arena suursugune staadionikontsert korraldada. Alguses vastati mehele eitavalt, kuid artisti tiim ei jätnud jonni ja asus tõestama, et mees on hoopis terroristlike režiimide vastane.

Mullu suvel toimus Eestis üle pika aja korralik staadionikontsert, kui Eesti jalgpallipühamus A. le Coq Arenal esines täismaja ees kohaliku popmuusika täht Noep. Tänavu läheb A. le Coq Arena taas üheks päevaks muusikute käsutusse, kuid esmapilgul õige üllatavatel asjaoludes. Nimelt astub juuni lõpus Eestis üles Valgevene muusik, keda esialgu siia lasta ei tahetudki.

Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektor Mihkel Uiboleht ütles, et Max Korzh tühistas pärast 2022. aasta 24. veebruari kõik oma kontserdid Venemaal ja esines ka kohe Ukrainat toetava avaldusega ning tegi vastava laulu. "Ta on Valgevenes ja Venemaal n-ö mustas nimekirjas, ehk ta ei ole soosingu all olev artist."

Olukorda süübides konsulteeris jalgpalliliit ka Eesti välis- ja kultuuriministeeriumiga ja ministeeriumite vaade oli, et ta on Eestisse oodatud.

Kuna Korzh on diktatuuri silmis mustas nimekirjas, on ta tagakiusamise eest koos perekonnaga põgenenud välismaale, rännates ringi erinevates Euroopa riikides ja USA-s. Samuti on ta hinnatud ka Valgevene opositsiooni poolt.

Tänu eelnevale saigi Max Korzh 29. juunil Eestis Lilleküla areenil esinemiseks rohelise tule. Varasemalt on selline võimalus olnud Lenny Kravitzil, Aerosmithil ja NOËPil. Korzhi kontsert Prahas, kuhu oodatakse 30 000 inimest, müüdi välja vaid paari päevaga.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad