Reklaam sulgub sekundi pärast

Ergonoomiline kontoritool ja hea valgustus päästab päeva

Sisuturundus

kontoritool
AJ Tooted

Pime talveaeg mõjutab kahtlemata nii meie füüsilist- kui ka vaimset tervist. Päevad on lühikesed, õhtud pikad ning valget aega on minimaalselt. Tänu vähesele päikesevalgusele suureneb meie organismis melatoniini tootmine, mis omakorda põhjustab väsimust. 

Pidev väsimus aga soodustab meeleolu langust ja motivatsiooni puudust. Seda on kindlasti märgata ka töö juures, sest töökaaslased on rohkem väsinud ja nende töötahe on langenud.

kontoritool
AJ Tooted

Ergonoomiline mööbel loob tervisliku töökeskkonna

Kuidas aga luua kontoris keskkond, mis toetab positiivset meeleolu, hoolitseb töötajate tervise eest ja seda kõike eriti veel pimedatel talvekuudel? Üheks lahenduseks on ergonoomilise kontorimööbli kasutamine.

Ergonoomiline mööbel, eelkõige hoolikalt valitud ergonoomilised toolid ja lauad on head nii töötajate füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Nimelt aitab ergonoomiline mööbel tagada tervisliku ja mugava tööasendi terve pika päeva vältel. 

Kuna kontoris on aga istumist kõige enam, siis ergonoomiline kontoritool aitab vältida terviseprobleeme, mis võivad tekkida pikaajalisest istumisest. Nendeks on tavaliselt näiteks selja- ja kaelavalu, lihaspingeid ja vereringehäireid. Samuti aitab see parandada keskendumisvõimet ja produktiivsust, sest mugav tööasend vähendab omakorda tööstressi ja väsimust. 

Kontoris istumine ei pea olema igav

Et aga istuvad tööpäevad saaks muuta veelgi aktiivsemaks võiks kontorisse soetada aktiivse istumise toolid. AJ Tooted e-poes on neid müügil mitmeid nagu näiteks istepallid, sadultoolid ja erinevad tasakaalutoolid. 

Kindlasti ei ole mõistlik kogu tööseltskond kohustuslikus korras terveks päevaks istumispallide peale istuma saata, kuid mõnus vaheldus tavalisele töötoolile on see siiski. Liikumine hoiab meid ju terve ja rõõmsana!

Seetõttu soovitame osta kontorisse esmalt kas üks või kaks aktiivse istumise tooli, et töötajad saaksid neid aeg-ajalt soovi korral kasutada vaheldumisi tavaliste töötoolidega. Seda enam, et keha vajab uuel toolil istumisega harjumist. Alguses tuleks aktiivse istumise toolil istuda lühemalt aega ehk kuni paar tundi päevas. Kui keha on uue istumisasendiga harjunud, võib tooli kasutada juba pikemalt.

Tervislik kontorivalgustus

Looduslik valgus on töötaja jaoks parim lahendus, kuid pikal ja pimedal perioodil ei saa paraku vaid looduslikult langevale valgusele lootma jääda. Kontori valgustus peab pimedal ajal olema piisavalt hea, et töötajad saaksid oma tööd teha mugavalt ja oma silmi rikkumata. 

Valgustus peaks olema piisavalt ere, ent samal ajal mitte liiga kirgas, et see ei väsitaks töötegija silmi. Ideaalne oleks, kui valgustugevust saaks reguleerida vastavalt vajadustele, sest erinevad tööülesanded nõuavad erinevat valguslahendust. Samuti peaks valgus kogu ruumis jaotuma ühtlaselt. Kindlasti ei ole head tugevad varjud ja kontrastid, mis on samuti silmade jaoks väsitavad.

Ka kontorivalguse temperatuur mõjutab inimeste meeleolu. Soojem valgus loob rahulikuma õhkkonna, jahedam valgus seevastu aitab kaasa keskendumisele ja ärkvelolekule. Ideaalne värvitemperatuur kontorivalgustuseks jääb tavaliselt vahemikku 4000K kuni 5000K. 

Selline värvitemperatuur on sarnane päevavalgusele, mistõttu on see kõige enam produktiivsust soosiv valgus. Kui värvitemperatuur on aga alla 4000K  on valgus liiga soe ja tekitab unisust. Värvitemperatuuri üle 5000K on liiga külm ja võib põhjustada vastupidiselt hoopis rahutust ja ärrituvust.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ergonoomiline mööbel ja optimaalne valgustus on töötajate heaolu ja tööefektiivsuse parandamisel võtmetähtsusega. Tööandjate jaoks tähendab see enamat kui lihtsalt investeeringut toolidesse ja lampidesse – see on investeering oma töötajate heaolusse, mis omakorda loob tugevama, õnnelikuma ning töökama meeskonna.

Ära lase lühikestel päevadel ja vähese valgusega talvekuudel oma meeskonna energial ja motivatsioonil langeda. Tutvu meie tootevalikuga ja leia ideaalne lahendus, mis toetab sinu töötajate nii füüsilist kui ka vaimset heaolu. AJ Tooted on sinu partner tervislikuma ja produktiivsema töökeskkonna loomisel!

Kommentaarid puuduvad