Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaua kestnud ühiskondlik vaidlus: kas usundiõpetus peaks koolides kohustuslik olema?

TV3 uudised

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja assessor Marko Tiitus andsid Riigikogule üle pöördumise, milles soovitakse korraldada rahvahääletus usundiõpetuse lisamiseks kooli kohustuslikku õppekavasse. Antud vaidlus on kestnud ühiskonnas pausidega juba pikemat aega. Kas tuleb kindel otsus?

Praegu on usundiõpetus Eesti koolides valikainena, kuid kohalikud kristlased on mures, et erinevalt teistest Euroopa riikidest, ei ole Eesti koolides võimalik religioonilisi üldteadmisi omandada. Küsimus, kas õppeaine peaks olema kohustuslik, on ühiskonnas juba pikalt keerelnud.

Tänaval küsitletud inimeste arvamused jagunesid seinast seina. Tihti seostub inimestele religiooniõpe ka usuõppega, mis on inimese suunamine usklike maailmavaadete poole, kuid usundiõpe tähendab erinevate maailmareligioonide mõistmist ja nende ajaloo õppimist.

"Päris oluline, et me tunneksime paremini inimesi, teaksime erinevatest uskudest ja teine asi on meie enda koht meie oma kultuuris. Ja kui me räägime ka Eesti kontekstis, siis Eesti on ikkagi selgelt oreganiseeritud religiooniga olnud seotud peaaegu 1000 aastat ja on päris hea, et meie oma lapsed ja uus põlvkond tunneks ennast ka koduselt, kui astutakse sisse kirikusse või minnakse sünagoogi," ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Riigikogule edasi antud petitsioon kogus veidi üle 1000 hääle. Pöördumises tehti ettepanek korraldada usundiõpetuse kohustuslikuks muutmise teemal rahvahääletus. Allakirjutanute hinnangul on aeg muuta riiklikke õppekavasid selliselt, et igas kooliastmes õpiksid kõik õpilased ühe kursuse mahus usundiõpetust.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad