Reklaam sulgub sekundi pärast

Politsei noomis naastrehvidega sõitjaid: ilmad on juba kaks nädalat ilusad!

"TV3 uudised"

Vaid mõne nädala eest üllatas ilmataat meid laia lumesajuga. Nüüd võib aga kindel olla, et suvi liigub suure kiirusega meie poole ning naastrehvid peavad kõigil autojuhtidel olema vahetatud suverehvide vastu. Just seda käiski politsei teisipäeva hommikul kontrollimas.

Teisipäeval kontrollis politsei Tallinna piiril Männikul, kas autojuhid on naastrehvid suverehvide vastu vahetanud. Paraku leidus piisavalt neidki, kes endiselt naastrehvidega ringi sõitsid. Samuti kontrollis politsei rehvide seisukorda kui sellist. Samuti tuvastati kontrolli käigus palju kiletatud esiklaasiga sõidukeid. Võimalik, et mõned autojuhid sellealaseid nõudeid ei tea või siis kasutavad ära olukorda, kus uuema sõidukiga tuleb ülevaatlusel käia vaid üle mitme aasta.

Üks juht avas telekaamera ees ka pagasiruumi, kus olidki sees suverehvid, mida ta enda sõnul just vahetama sõitis. "Lubati tegelikult öökülmasid alles kuu alguses, parem karta kui kahetseda," ütles autojuht.

Teine proua väitis, et pole jõudnud ära vahetada, kuna auto oli remondis.

Jutud sellest, et on veel külma oodata, enam politsei jaoks kindlasti ei päde.

"Üldine pilt on tegelikult enam-vähem. Kui võtta seda massi, mis siin läbi on sõitnud, need autod, mis me oleme kontrollinud, on tegelikult üsna väike arv. Kuigi seadusega on paika pandud, et kuni 1. märtsini võib naastrehvidega sõita, tegelikult ilmastik on meil selline, et kuni aprilli lõpuni oli see aasta veel lumi maas ja olid teed libedad, seega me ikka pikendame aega ja anname juhtidele rehve ära vahetama. Nüüd ilmad läksid ilusamaks, kaks nädalat on möödas, kui lumi on maha tulnud, et tegelikult oleks võinud juba rehvid ära vahetada," ütles patrullpolitseinik Vladimir Kägonen.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad