Reklaam sulgub sekundi pärast

Katlakivi kodus? Miks see tekib ja kuidas seda puhastada?

Sisuturundus

lubjakivi
Lubjakivi kodus? — FOTO: HG

Katlakivi on üks pakilisemaid probleeme peaaegu igas vannitoas. Isegi pärast põhjalikku vannitoa puhastamist piisab vaid tilgast veest puutumiseks ja kuivamise järel on katlakivi jäljed tagasi.

Miks ja kus tekib katlakivi?

Katlakivi tekib siis, kui kaltsiumi- ja magneesiumioonid kinnituvad niisketes ruumides olevatele esemetele, nagu seinad, kraanid ja dušid. Kaltsiumi ja magneesiumi leidub vees, mistõttu on karedusladestus niisketes ruumides tavaline, eriti kui vesi on väga kõva. Katlakivi võib tekkida isegi pehme veega piirkondades. Seda seetõttu, et torud, mis kannavad vett teie koju, võivad sisaldada osi, mis sisaldavad kaltsiumi. Looduslik protsess tähendab, et neid kaltsiumiosakesi võib leida ka teie joogivees. Kui see vesi aurustub, jäävad mineraalid pinnale, moodustades katlakivi.

Katlakivi ette ainult ei kahjusta ruumi esteetilist vaadet, vaid mõjutab ka sanitaartehnikat. Näiteks kui kraan või dušipea on kaetud katlakiviga,, ei saa vesi voolata täielikult ning selle tulemusena väheneb veesurve.

katlakivi
Katlakivi kodus? — FOTO: HG

Mis on kõige tõhusam viis katlakivi eemaldamiseks, kahjustamata samas pinda?

Katlakivi tekkimise vältimiseks tuleb kõigepealt pehmendada vett, paigaldades sobivad veefiltrid. Kui see pole piisav või pole võimalik, tuleb tagajärgedega tegeleda, valides sobivad puhastusvahendid. On äärmiselt oluline hoolikalt lugeda tooteetikettidel olevat teavet, et teada saada, millistele pindadele on tooted mõeldud, ning milliseid pindu konkreetse tootega mitte puhastada.

Igapäevaseks puhastamiseks

Püsiva katlakivi tekkimise vältimiseks on oluline pindu regulaarselt puhastada. Igapäevaseks puhastamiseks ja kergeks katlakivi eemaldamiseks võib kasutada HG puhastusvahendit "Vannitoa läige". Tänu selle sanitaarpuhastusvahendi kõrgele kontsentratsioonile piisab vannitoa taas särama saamiseks mõne tilga kandmisest käsna peale. See ei sisalda abrasiivseid aineid ega agressiivseid komponente, mis muudab selle ohutuks sanitaarpuhastusvahendiks glasuurile, kroomile, emailile, plastikule või värvitud pindadele. See ei jäta triipe ja regulaarne kasutamine ennetab lubjakivi teket.

katlakivi
katlakivi — FOTO: HG

Teine toode, mida saate kasutada, on “HG vannitoapuhastaja kõikidele pindadele”. See on suurepärane igapäevane puhastusvahend. See on suurepärane igapäevane puhastusvahend. See toimib kiiresti ja on ohutu kasutamiseks. Proovige seda kasutada kergel katlakivil, naha rasval ja seebi jääkidel. Seda võib kasutada mitmel materjalil, nagu marmor, travertiin, graniit ja email. On oluline mitte kasutada happelisi ja abrasiivseid aineid sisaldavaid puhastusvahendeid looduslike kivipindade puhul, kuna kui happelised ained reageerivad katlakivi looduslikus kivis, toimub keemiline reaktsioon ja pind võib saada pöördumatult kahjustada.

Sellepärast on HG välja töötanud spetsiaalse puhastusvahendi „HG naturaalse looduskivi puhastusvahend“ see eemaldab täiuslikult kerged katlakivi jäägi, kuid selle regulaarne kasutamine on oluline.

Raske katlakivi ja rooste eemaldamiseks.

Mõnikord on katlakivi sadestused raskemini puhastatavad, kui arvati, eriti kui pindu ja sanitaartehnikat ei ole pikka aega puhastatud või kui majas on väga kõva vesi. HG on selleks otstarbeks loonud kolm väga efektiivset toodet.

Üks neist on "HG Scale Away 3x Stronger", mis on välja töötatud kangekaelse katlakivi põhjalikuks ja kiireks eemaldamiseks. See katlakivipuhastusvahend jätab kasutamise järel imelise läike. See toode eemaldab katlakivi, mis tekitab tuhmi kuma, plaatidelt, dušikabiinidelt, plastikvannidelt, pesualustelt, kraanidelt, dušipeadelt ja köögipindadelt.

Teine toode on "HG Professional Limescale Remover", mis on ideaalne kangekaelse katlakivi eemaldamiseks. See tugev katlakivieemaldaja eemaldab ka rooste ja uriiniplekid ning patineerumise. See on võimas, kuid samas ohutu kõikidele materjalidele, mida kasutatakse vannitoas või tualetis, sealhulgas kroom, roostevaba teras, keraamika, email, klaas ja plastik. Samuti saab seda kasutada lubjakivi eemaldamiseks halvasti pritsivatest dušipeadest.

Kolmas toode on täiesti uus "HG Power Brush Limescale Remover", mis on väga võimas tänu superkleepuvale geelivalemile, mis püsib paigal ja puhastab hõlpsalt katlakivi vertikaalsetelt pindadelt, muutes selle plaatidele ideaalse katlakivipuhastusvahendi. Pudelis on sisseehitatud silikoonist hari, mis võimaldab geeli sihipärast ja täpset pealekandmist isegi raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse.

Nõuanded katlakivi ennetamiseks?

Ilmselt on igaüks kogenud olukorda, kus vannituba on põhjalikult puhtaks tehtud ja see on mõnusalt läikiv, kuid piisab ühest duši all käimisest, et avastada soovimatu katlakivi tagasipöördumine dušiseintele ja kraanidele. Sellepärast on HG välja töötanud ainulaadse toote "HG dušiekraani kaitsevahend". See pakub optimaalset kaitset katlakivi ja muu mustuse (seebijäägid, vanniolid, naha rasv jne) vastu kõigil dušikabiini materjalidel. Põhimõtteliselt muudab see klaasseinad, plaadid, kraanid jne mustust tõrjuvaks. Kasutades seda toodet, tuleb vähem puhastada. Tavalise dušikabiini kasutamise korral on HG dušiekraani kaitsevahendi kasutamine 1 kord 3 kuu jooksul piisav.

Kuidas puhastada värvilist sanitaartehnikat - mustad, pronks, vask ja roosad kraanid?

Värviline sanitaartehnika on muutunud väga populaarseks, kuid sobivaid puhastusvahendeid praktiliselt ei ole saadaval, arvestades, et värvilisel sanitaartehnikal on õrn kate, mida võib kergesti kahjustada, tuleb puhastusvahendeid valida väga hoolikalt. Sellepärast on HG välja töötanud ainulaadse lahenduse. "HG lubjakivi eemaldaja värvilisele sanitaartehnikale" puhastab ohutult, kiiresti ja tõhusalt katlakivi sadestused värvilisest sanitaartehnikast, nagu mustad, pronksid, vask ja roosad segistid, dušid ja valamud. Selle toote ainulaadne valem tagab tõhusa katlakivi eemaldamise, samal ajal kaitstes värvilise sanitaartehnika õrnaid kateid. See eemaldab ka seebijäägid, mustuse ja biolaguneb.

Kommentaarid puuduvad