Reklaam sulgub sekundi pärast

Uue seadusega kaovad ära sõimerühmad: mida tähendab see lapsevanemate jaoks?

Alusharidus läheb Sotsiaalministeeriumi halduse alt Haridus- ja teadusministeeriumile ning seal on plaanis nii mõndagi uut. Suurim muudatus: sõimerühmad kaotatakse. Mis saab edasi?

Uue seadusemuudatusega plaanitakse laste sõimerühmad kaotada ja neid hakatakse nimetama hoopis lastehoiuks. See toob kaasa ka ühtse riikliku õppekava ning seal käiksid kuni 3-aastased lapsed. Tallinna Endla lasteaia direktor Grüüne Otti sõnul ei ole hea mõte toimivat süsteemi lammutama hakata. "Ma ei näe siin põhjust rõõmustamiseks, kui minule saabub 3-aastane laps, kelle hariduse- või erivajadusloosse me oleksime saanud sekkuda tunduvalt varem. Kui öeldakse, et meie head haridustulemused on just tänu tugevale alusharidusele ja nüüd me seda lammutame, siis ei ole hästi."

Uue seaduse kohaselt võiksid lapsed jääda lastehoidu kuni 7. eluaastani. "Lasteaia jaoks tähendab see seda, et valik tuleb eelkõige teha lapsevanemal - kas laps jätkab hoius või lasteaias. Eelnevalt ta peab olema teadlik, et hoius on kutsetunnistusega lapsehoidjad, aga lasteaias on kvalifikatsiooniga lasteaiaõpetajad," ütleb Tartu Väike Päike lastehoiu tegevjuht Merlyn Toome. See tähendab seda, et kui laps ei liigu edasi lasteaeda pärast 3. eluaastat, võivad tal mõningad teadmised ja oskused jääda saamata.

Eesti Lastehoidude Liidu juht Mari Kummer sõnab aga, et lasteaiad on säärast muudatust oodanud juba mitu aastat ning tegemist on hoopis positiivse sõnumiga. "Muutub see, et lastehoiud on kohustatud koostama õppekava. See tähendab, et kvaliteet tõuseb ja ühtlustub ning vanemad on rohkem teadlikud, mida nende lastega tehakse," ütleb ta.

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad