Reklaam sulgub sekundi pärast

Suure-Lähtru tragöödias kahtlustatav soovib väljaandmist, kuid Eesti käed jäävad lühikeseks

"TV3 uudised"

Prokuratuuri sõnul ei oska nad öelda, mil Suure-Lähtru tragöödias kahtlustatav võiks kodumaa kohtu ette jõuda. Maroko vanglas viibiv naine ise soovib enda Eestile väljaandmist.

Läänemaal Suure-Lähtru külas aset leidnud varakevadised sündmused vastsündinud imiku surnukeha leidmisega on kindlasti vägagi šokeerivad siiani. Asja menetlemise on keeruliseks teinud asjaolu, et Marokos kinni peetud kahtlusalune noor naine ei ole saanud ütlusi anda. Liiga põgusad on olnud need võimalused. Kaitsja taotlus tema vahistamise määruse tühistamiseks ringkonnakohtus toetust ei leidnud.

„Peame seda vahistamist ebaseaduslikuks just selles võtmes, et uurija andis inimesele ilmumise tähtajana veel 12. märtsi, aga tegelikult samal ajal tagaselja ilma inimese teadmata oli tema vahistamiseks juba koostatud määrus. Olukorras, kus inimene veel märtsi keskel politseiga veebikõnesid ja Facebooki vestlusi pidas, siis ei saa öelda, et ta oli tahtlikult Eestist põgenenud,” ütles kahtlusaluse kaitsja Robert Sarv.

Seega jäi naisel veel paar päeva aega, et Eestisse saabuda. Prokuratuur kinnitab, et naisega erineval viisil suhtlus käis, kuid need vastused, mida ta jagas, eriti lootust selleks, et ta Eestisse naaseks, ei andnud.

„See oligi see alus, mistõttu prokuratuur isiku vahistamist ka taotles – mitte kuritegude jätkuv toimepanemine, vaid just kriminaalmenetlusest kõrvalehoidumise oht,” ütles vanemprokurör Maarja Germann.

Ei kaitsja ega uurijad pole naisega saanud suhelda kriminaalasja raames, kus ta juba kahtlusaluseks on kuulutatud. Tema võimuseks on vaid väga lühikesed kõned Maroko vanglast, kus teda on külastanud konsulaarosakonna töötajad.

„Ta soovib Eestisse tulla ja olen teinud prokuratuurile ettepaneku, et perekond toob ta Marokost ise ära. Uurija võib kaasa minna, et tagada, et inimene Eestisse tuleks. Hetkel seisab see prokuratuuri arusaamatu vastuseisu taga,” lisas Sarv.

17. aprillil toimus Marokos kohtuistung, kus arutati küsimust, kas kahtlusalune soovib enda Eestisse väljaandmist. Seda ta soovis.

Vanemprokurör rõhutas, et Eesti riik on tema Eestisse toimetamisse andnud oma panuse, kuid kahjuks jäävad nende käed lühikeseks, kuivõrd väljaandmise protsess ja menetlus toimub Maroko seadusandluse järgi.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.