Reklaam sulgub sekundi pärast

Milline melu! Armastatud kodumaised lauljad ja üllatuskülaline 5MIINUST jagasid Tartus autogramme

— FOTO: Maanus Kullamaa

Täna õhtul on terve Eesti silmad kultuuripealinnas. Juba 21.30 algab kontsertetendus „Suudlev Tartu”, mis tähistab 30. aasta möödumist Eesti esimesest osalemisest Eurovisioonil. Autogrammitunnis olid kohal armastatud Eesti eurolegendid. Ootamatu külaline oli 5MIINUST, kes astub täna õhtul üles üllatusesinejana. 

Pidupäeva avas Tartu linnapea Urmas Klaas koos Eesti Televisiooni elamussaadete toimetuse juhi Karmel Killandi ja kontsertetenduse lavastaja Ain Mäeotsaga. 

Linnapea tervitas külalisi, kes olid saabunud kultuuripealinna. „Kultuuripealinna tiitliaastal on meil rõõm just Tartus tähistada 30. aasta möödumist Eesti osalemisest Eurovisioonil. Teeme seda Eesti armastatud artistidega, kes on meid juba kolme põlvkonna jooksul väärikalt Eurovisioonil esindanud,” sõnas Urmas Klaas.

Eesti Laulu korraldaja, ERRi elamussaadete peatoimetaja Karmel Killandi tegi teatavaks õhtuse üllatusesineja, kes esitleb võidulaulu ja tantsib koos Tartuga Veissonit. Teised artistid tantsivad kaasa Tanel Padari ja Dave Bentoni loo „Everybody” saatel, mis kõlab õhtul ühisloona. 

„Mul on tohutult hea meel, et tänu kultuuripealinnale nii võimas traditsioon nagu Eesti Laul ja Eurovisioon publiku ette tuuakse. Tartu on meie eelvoore ju kahel korral ka võõrustanud, aga et nii suur hulk artiste korraga ühel kontserdil kokku saavad, on kahtlemata väga eriline sündmus ning ajalooline hetk,” rääkis Killandi autogrammitunnil.

Vaata fotosid autogrammitunnist!

5MIINUST esineb õhtul täies koosseisus (liikmed Estoni Kohver, Päevakoer, Põhja-Korea, Lancelot). Koosseis esindas Puuluubiga Eestit tänavusel Eurovisioonil looga „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi”. 

„Eurovisioonil oli väga lõbus, kuid nüüd oleme tagasi Eestis ja tavarutiinis! Eurovisioonil saime küll 20. koha, kuid eriti hea meel on selle üle, et oleme terve nädala olnud Spotifys topis,” rääkis nädala eest Malmöst saabunud Estoni Kohver. 

Puuluup annab täna kontserdi Kaberneemes ning õhtul siiski kultuuripealinna ei jõua, kuid publik saab Veissonit tantsida sellegi poolest. Puuluubi liige Marko Veisson on öelnud, et lauluga koos olev tants on 19. sajandi teise poole populaarsem seltskonnatants. 

Räppar Estoni Kohver tõi välja, et kõik koosseisu 5MIINUST liikmed on üles kasvanud Tartus. „Käime Tartus regulaarselt ja vist pole ühtegi tänavat, kus me poleks käinud. Olime Tartus juba sõbrad enne, kui me bändi hakkasime tegema. Tartu on meile väga tuttav!” lisas Kohver, kelle üks soov oli Tartus Sõpruse silla all korraldada ka „Rämmari pidu”, kuid mis praegu veel plaanitava silla remondi tõttu ära jäeti. 

Rahvahuvi oli suur ja artistid jagasid austajatele autogramme kultuuripealinna postkaartidele. 

Kontsertetendusel, mis algab 21.30 Tartu Raekoja platsil, kõlavad Eesti ja Euroopa tuntud Eurovisiooni laulud, mis jutustavad Tartu, Eesti ja Euroopa lugu. See kulmineerub kell 23 Eesti ajaloo suurima ühissuudlusega.  Kontserdist teeb otseülekande Eesti Televisioon. Erisaade „Enne suudlust Tartus” läheb eetrisse kell 20.30.