Reklaam sulgub sekundi pärast

Hallitus kodus? Miks see tekib, tagajärjed ja kuidas seda ennetada?

Sisuturundus

hallitus
HG hallitussprei, 500 ml — FOTO: HG

Miks hallitus tekkib? Hallitusseened paljunevad pisikeste eostega, mis liiguvad õhu kaudu ja on palja silmaga nähtamatud. Hallitus võib kodudes kasvama hakata, kui nende eosed maanduvad niisketele pindadele.

Hallitus tekib kõige sagedamini kohtades, kus on kõrge niiskustase ja halb ventilatsioon, näiteks vannitubades, köökides, abiruumides, keldrites ja isegi magamistubades. Seetõttu on hallituse tekkimise vältimiseks vaja head ventilatsiooni ja regulaarset ruumide tuulutamist ning koduse õhuniiskuse taseme jälgimist. Õhuniiskus ei tohiks olla liiga kõrge, sest hallitusseened paljunevad väga hästi niiskes keskkonnas, samas kui nad ei suuda kuivas keskkonnas ellu jääda.

hallitus
HG hallitussprei, 500 ml — FOTO: HG

Kas hallitus on kahjulik?

Hallitus mitte ainult ei kahjusta maja esteetilist välimust, vaid võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme. Esiteks tuleks mainida, et hallitus võib põhjustada allergiaid ja hingamisprobleeme, nohu, köha ja hingamisraskusi. Need sümptomid võivad olla püsivad või ilmuda ainult hallitusseenele kokkupuute ajal. See on eriti kahjulik astmaatikutele, kuna võib halvendada sümptomeid ja käivitada astmahood.

Teiseks, kui hallituse eosed satuvad hingamisteedesse, võivad need põhjustada hingamisteede infektsioone, eriti nõrgenenud immuunsüsteemiga või juba olemasolevate hingamisprobleemidega inimestele.

Kolmandaks võib see avaldada inimestele toksilist mõju, kuna mõned hallituse tüübid eraldavad toksilisi aineid, mis võivad olla kahjulikud inimeste tervisele. Need mürgised ained võivad sattuda õhku või pindadele, kus neid saab sisse hingata või nahka imenduda.

Neljandaks avaldab hallitus nahale ebasoodsat mõju. Otsekontakt hallitusega võib põhjustada nahapõletikku, löövet ja seeninfektsioone. Seetõttu on väga oluline vältida hallituse teket kodus, kuid kui see on juba ilmnenud, võtta vajalikud meetmed selle ennetamiseks ja kõrvaldamiseks ning säilitada tervislik keskkond.

Kuidas vabaneda hallitusest ja ennetada ülemäärast niiskust kodus?

HG on välja töötanud kaks väga efektiivset hallituse puhastusvahendit, HG hallituse eemaldaja ja HG hallituse eemaldaja vahust pihusti, et puhastada olemasolevat hallitust teie kodus. Mõlemad tooted on väga efektiivsed ja teevad töö suurepäraselt ära. Ainuke erinevus on see, et HG hallituse eemaldaja vahust pihusti lõhn on vähem intensiivne, seda on lihtsam otse hallitusele kanda ja vähem tõenäoline, et see pritsib. Vahu koostis püsib kauem paigal, seega on see pikema aja jooksul efektiivsem.

Mõlemad tooted sobivad keraamiliste ja krohvitud seinte (ka marmori ja teiste looduslike kivide), vannitoa liigeste, duši, tualeti, köögi, keldri, sauna, basseini, garaaži ja kuuri puhastamiseks. Samuti on võimalik puhastada fassaadi, rõdu, lillepotte, aia- ja haljastusfiguure jne.

Kui olete soovimatust hallitusest lahti saanud, on väga oluline, et see ei naaseks, seega on vaja üleliigne niiskus ruumist kõrvaldada. Niiskuse kogumisseadmeid saab kasutada ruumi sattunud üleliigse niiskuse kogumiseks. Näiteks "Bisoni niiskuse imav" neelab äärmiselt tõhusalt kõik ruumi liigsed niiskused. See on hea, mugav ja ökonoomne lahendus igasugustele ruumidele igas seisukorras! Bisoni niiskuse imav töötab ilma vooluühenduseta; kui ruum saavutab optimaalse õhuniiskuse, "lülitub" see automaatselt välja. Bisoni niiskuskoguja töötab tänu spetsiaalsele soolakristallide koostisele, mis sulavad üleliigse niiskusega kokkupuutel ja juhivad selle soolaveena mahutisse. Kui mahuti on veega täis, tuleb see lihtsalt tühjendada ja lasta seadmel oma tööd jätkata. See niiskuskoguja eemaldab üleliigse niiskuse umbes päevaga.

hallitud
HG Hallitus sprei — FOTO: HG

Kommentaarid puuduvad