Reklaam sulgub sekundi pärast

Ära usalda ilusat juttu! Ajakirjanik hoiatab: Instagramis võib end terapeudiks nimetada igaüks

Keiu Virro
Keiu Virro — FOTO: TV3

Tänapäeval võrsub erinevaid terapeute, tervendajaid ja hüpnotisööre justkui seeni vihma ajal ning tihtipeale puudub neil igasugune teaduspõhine väljaõpe. Miks eestlased enne Instagrami-gurude poole pöörduvad kui päris arsti või psühholoogi?

"Stuudio" saates arutles antud teemal üliõpilane ja ajakirjanik Keiu Virro, kelle hinnangul ei ole see kindlasti vaid Eesti teema, vaid seda leidub laialdaselt ka välismaal. "Need on meie baasvajadused: me tahame enda elule tähendust ja mõtet leida ning kui keegi ütleb, kuidas asjad on, siis on ju lihtsam. Seoses kõikvõimalike kriisidega viimastel aastatel on seda ärevust nii palju ja inimeste teadlikkus vaimsest tervisest on kasvanud, aga mis ei ole kasvanud, on kvalifitseeritud psühholoogide arv," leiab ta.

"Kui sul on see teadmine, et kuskil on end võimalik aidata ja sa ei pea olema õnnetu, siis mingisuguseid tuleb leida. Kiirem lahendus, võib-olla kallim, aga esteetiliselt kaunim. Peab üle rõhutama: terapeudiks võib end nimetada sisuliselt igaüks, selle jaoks ei ole vaja kvalifikatsiooni. Psühholoogid ja psühhiaatrid on hoopis teist masti inimesed, seal on ikkagi erinevad haridused, mida on tarvis," arutleb Keiu, miks ikkagi eelistavad paljud mitte teaduspõhise tervendaja juurde minna.

Keiu sõnul tasub sellisel juhul kindlasti teha ka eeltööd, et mitte sattuda kellegi oskamatu otsa. "See, et sa tunned seda karismat ja emotsioone, ei tähenda, et see tegelikult aitab ka," rõhutab ta.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad