“Sotid selgeks” uus hooaeg: maad ja ilmad kokku lubanud mitteametlik kopamees tõi halva üllatuse

Eestlaste lahendamist vajavad probleemid ja murekohad pole paraku kusagile kadunud, seega on “Sotid selgeks” suvepuhkuselt tagasi ja alustab täna õhtul kell 20:00 oma 12. hooajaga. Tänasest saatest saame teada, mis võib juhtuda, kui tellida ehitusmaterjale ja -teenust “oma hinda” lubavalt mitteametlikult kopamehelt.

Marek Lindmaa kohtus Pärnu lähedal uuselamurajoonis Martiniga, kes on otsustanud sinna oma unistuste kodu ehitada. Arhitekti taustaga Martin on võtnud endale suure väljakutse – iseendale kodu kavandada ja ka valmis ehitada. Krundile kerkib 2-korruseline maja, mis plaanitakse valmis saada 2024. aastaks.

Kuigi ehitusmaterjalide ja -tööjõu hinnad on võrreldes krundi soetamise ja maja projekteerimise alustamisega märkimisväärselt tõusnud ning kogu protsess on alles alguses, ei lase Martin end heidutada ning säilitab optimismi.

“Sotid selgeks” saate poole ei pöördunud Martin aga mitte kõrgete hindade pärast, vaid mitteametliku kopamehe veelgi krõbedama teenusehinna ja töökvaliteedi pärast. “Ta ütles lihtsalt, et ära muretse, ei ole hullu, tuleb väikene hind. Küsisin kaks korda veel ja ta ei vastanud. Ütles, et tal on oma tuttav liivakarjääris ja killustikukarjääris, et saab hea hinnaga materjalid ja toob need ka kohale,” kirjeldab Martin, kes sai tegelikkuses letihinnast hoopis kallima hinna. “Vaatasime abikaasaga materjalide hinnad üle, et ilma mingisuguse allahindluse küsimiseta oleks kõvasti soodsamalt saanud.”

Kas tagantjärele on võimalik midagi muuta? Kas ja millise kompromissiga kopamees nõustub?

Vaata sissejuhatavat klippi päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris juba täna kell 20:00 TV3 kanalil ning TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad