Pärast kerget avariid probleemid alles algasid: omanik kahtlustab kindlustust soovis raha teenida

“Sotid selgeks” võtab uues episoodis vaatluse alla Einari loo, kelle probleemid pärast kerget liiklusõnnetust alles algasid. Einar ei mõista, miks oleks kindlustus valmis tema auto 7000 euroga ära ostma, kuid sama suurt summat remondi peale nõus kompenseerima mitte.

Einar sattus 06. aprillil pisikesse avariisse – punase fooritule ees peatudes sõideti tema autole tagant sisse. Kahjustada said auto tagaluuk ja invakaldtee klappmehhanism. Kuna Einari sõidukil oli kohustuslik kindlustus olemas, siis ta esmalt muret ei tundnud ning mõtles, et küll kindlustus masina taastab ja hea, et inimesed terveks jäid. Aga ei, nii lihtsalt asjad tema jaoks ei sujunud, vaid algas kuuma kartuli veeretamine tema ja kindlustuse vahel ning asi pole siiamaani lahenenud.

Kindlustuse koostööpartnerid keelduvad tema autot korda tegemast, kuna see on väidetavalt liiga keeruline ja kulukas.

“Kindlustus poeb selle taha, et ei ole kasumlik. Täiskalkulatsioon auto taastamisele koos väliste detailide, kaldtee varuosadega ning töörahade ja käibemaksuga on 7 100 eurot,” ütles Einar.

Kui vaadata erinevaid automüügi portaale, siis sarnane isend, Volkswagen Caddy 2012. aasta maksab 7 000-14 000 euro ringis. Loomulikult sõltub hind varustusest ja auto läbisõidust. Einari auto kasuks räägib automaatkäigukast ja invakaldtee, kuid suureks miinuseks on auto läbisõit ligi 600 000 km. Laias laastus võib öelda, et Einari auto taastamine võtaks üle 50% auto maksumusest. Einari auto väärtuseks määrati 7000 ja taastamiseks 7100 eurot. Einari arvates pole masin sedavõrd kahjustatud, et selle peaks maha kandma, sest kõik muu toimib, ainsad vigasaajad on tagaluuk ja kaldtee. Einar on masinasse investeerinud hulga aega ja raha ning auto töötab nagu kellavärk. “Töö ja varuosade maht, mis sinna on lisatud, on kõrgelt üle 8000 euro.” Kindlustus aga ei näe väärt taastamist.

Einar autost loobuda ei soovi, sest tal on vajalikud detailid olemas ja nädalavahetusel läheb asi töösse. Mehele teeb tuska, et kindlustus nii kergekäeliselt tahab sõiduki maha kanda. Ta käib välja teooria, et kindlustus soovib auto ära osta  oksjonile panekuks, et selle pealt raha teenida. Kindlustus on nõus maksma auto eest 7000 eurot, aga mitte sama summat, et see korda teha.

Kas ja kuidas asi lahenes?

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil. Vaata saadet lähemalt päises olevast videost ning lisainfot SIIT!

Kommentaarid puuduvad