Reklaam sulgub sekundi pärast

Tegus Kuusalu valla elanik: minu põhieesmärk on elustada vanemate inimeste loodud mälestusi

Umbes 15 aastat tagasi kolis Kuusalu valda, Kahala külla mees nimega Janno Laende koos oma perega. Külarahvas võttis pere kiirelt omaks. Uue spordiala edendamine on vaid üks paljudest tegemistest, mille eest kogukonna heaks sai Jannost Eestimaa uhkus.

Kahala küla hing Janno Laende ütles, et märkamine ja kuulamine on eduka kogukonna võti. "Kui te vaatate, siis te märkate, kui te kuulate, siis te ka kuulete. Mina olen väga palju varasematel aegadel kuulanud endast kogenumate ja eakamate inimeste igasuguseid lugusid ja sealt on mulle jäänud väga palju meelde ja ma olen endale südameasjaks võtnud, et mõned need lood tuleks ilmtingimata elustada. Ja see ongi üks põhieesmärk, mida me Kahala külas oleme teinud, et elustada mälestusi, mida vanemad inimesed on endas kandnud ja neid oma järeltulevatele põlvedele edasi andnud."

Auhinna üle andnud Elina Reinold ütles, et tal oli Jannole auhinda üle andes väga hea tunne. "Väga suur rõõm on saada natukene osa sellest. Me tegelikult arvame, et tunnustus on jube oluline, et minna edasi. Ühelt poolt on ju selge, et siin ongi need inimesed, kes teevad seda ma oma heast südamest, sest teisiti nad ei saa. Aga samas on vaja näidata, et see on hirmus tähtis."

Küsimusele, kuidas Janno seda kõike nelja lapse kõrvalt jõuab, vastas Janno, et seda peab tema naiselt küsima ja lisas, et tänu sellele on tema abikaasal natukene suurem koormus. "Minu lapsed on juba sellises eas, et nad löövad suurima heameelega ka juba ise vabatahtlikuna kaasa, kaasavad oma klassikaaslasi, oma lasteaiakaaslasi. Nad on üks osa meie kogukonnast ja nad ei jää kõrvale. Nende kõrvalt annab asju teha ja nendega koos annab asju teha." 

Vaata lähemalt päises olevast videost ja SIIT.