Reklaam sulgub sekundi pärast

Kohtla-Järvel hukkus majapõlengus kaks inimest

BNS

Kohtla-Järvel hukkus esmaspäeva pärastlõunal puhkenud elumaja põlengus mees ja naine.
Kohtla-Järvel hukkus esmaspäeva pärastlõunal puhkenud elumaja põlengus mees ja naine. — FOTO: 123rf

Kohtla-Järvel hukkus esmaspäeva pärastlõunal puhkenud elumaja põlengus mees ja naine.

Kell 15.33 teatati häirekeskusele elumaja põlengust Kohtla-Järvel Sompa linnaosas Oblika tänaval, teatas BNS-ile Ida päästekeskuse pressiesindaja. Majast tulevast suitsust teatas naaber, kelle koputuse peale maja ust ei avatud.

Teatajal paluti majja mitte siseneda ja ennast ohtu mitte seada. Esimesena sündmuskohale jõudnud Jõhvi päästjad alustasid kohe suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Päästjad leidsid majast mehe ja naise, kellest üks oli juba hukkunud ning teise inimese elu kiirabil päästa ei õnnestunud.

Päästetööd lõppesid kell 16.23. Põleng võis alguse saada hooletust suitsetamisest, täpsem põhjus selgub menetluse käigus.

Päästjad tuletavad jätkuvalt meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest õigeaegselt ja ohutult väljuda. 

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud kokku 12 inimest.

Interfax teatas esmaspäeval, et Peterburi linnakohus võttis avalduse menetlusse ning taotluse arutamiseks määratakse kohtuistung, mille aeg ei ole veel selgunud. Peterburi linnakohus ei täpsustanud, millisel põhjusel justiitsministeerium Peterburi Eesti Kultuuriseltsi juriidiliste isikute registrist kustutada tahab.

Venemaa serveris asuv Peterburi Eesti Kultuuriseltsi koduleht on praegu jätkuvalt kättesaadav. Seltsi koduleht selgitab, et kultuuriselts registreeriti 1992 aastal ning selle eesmärk on Peterburis elavate eestlaste kultuurialgupära, traditsioonide ja eesti keele säilitamine ning Eestiga suhete hoidmine kultuuri, teaduse ja kunsti vallas.

Seltsi on oma tegevuse tähtsamate sündmustena ära märkinud, et aastal 1993 alustasid tegevust eesti keele kursused ja pühapäevakool, 1996 asutati segakoor Kaja, 1998 loodi folkloorirühm Neevo ja Eesti Rahvakunsti Klubi Peterburi osakond, aastal 1999 hakkas koostöös Jaani kiriku fondi ja kogudusega taas ilmuma ajaleht Peterburi Teataja ning aastal 2011 taasavati Peterburi Jaani kirik.

Kommentaarid puuduvad