Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni COOLBET

Eesti Laulu uued reeglid ajasid rahva turri! Karmel Killandi: poolfinaale ei saa ETV majas teha

Eesti Laulu muudatused ajavad karvad turri
Eesti Laulu muudatused ajavad karvad turri — FOTO: Silver Siilak/Jaanus Lensment (Delfi Meedia)

Möödunud reedel kuulutati avalikuks Eesti Laul 2024 konkurss, mis toob endaga kaasa järjekordsed muudatused. Paraku aga pole need kõigile sugugi meeltmööda ja nüüd põhjendab ETV elamussaadete juht Karmel Killandi, miks need otsused tehti.

2024. aastal toimuval Eesti Laulu konkursil on palju muudatusi, näiteks toimub kahe poolfinaali asemel vaid üks, mis peetakse Tartus. Kuigi tunduks loogiline, et kui asi puudutab raha, siis tuleks teha poolfinaalid Tallinnas, selgitas Killandi, et tehniliselt pole see siiski võimalik. "Meil on prime time'i saated iga päev telemaja stuudiotes nii aktiivselt sees," selgitas ta.

Nimelt tähendab Eesti Laulu poolfinaalide korraldamine seda, et telemaja oleks umbes poolteistnädalat kinni. "Me ei saa "Esimest stuudiot", "Terevisiooni", "Hommikut Anuga" oma praegusest kodust välja tõsta, sest me peame neid laule ka harjutama. See ei ole päris nii, et tulge viis enne seitset kõik telemajja ja pärast "Aktuaalset kaamerat" oleme juba eetris," rääkis Killandi.

Ühtlasi usub ta, et just taoline telemajaväline esinemine annab noortele Eurovisiooniks vajaliku lavakogemuse. "Kui toona seda telemajas tehti, siis see oli nii, et igal artistil oli kolm laussalvestuse võimalust ja valiti parim, aga see ei aita meid praegu Euroopas, kus sul on vastas kümnetuhandene publik ja sa tead, et sind vaatab veel 200 miljonit inimest," leiab ta.

Veel on palju kriitikat saanud otsus saata eelžürii viis lemmiklugu otse finaali, sest see annab paljude hinnangul nendele lugudele ebaausa eelise. "Me juba anname meie arvates viis sellist laulu ette ära, kes meie arvates Eestis kõige paremini tänavu Eurovisioonis esindaks," ütleb Killandi.

Eesti Laul 2024 ainus poolfinaal toimub 20. jaanuaril ning finaal leiab aset 17. veebruaril.

Kuigi ERR tunnistas, et Eesti Laulu muudatused on tingitud raskest majanduslikust olukorrast, siis rahvusvahelised fännid ei mõista, miks oli neid süsteeme muuta.

„Oh, see kõik kõlab nii halvasti... viis automaatset finalisti ja ainult viis saab edasi poolfinaalist, kus osaleb 15 laulu?“ kirjutab Twitteris tegutsev Eurovisioni fännikonto Butsag.

Arvamust avaldab teinegi fänn, kelle hinnangul on muudatused lihtsalt halvad. "Selle asemel, et loobuda ühest areenist, kus nad viimasel ajal eriti ei hiilga (Tallinn), nad on alles jätnud nii Tartu kui Tallinna, eemaldanud ühe poolfinaali ja 5 lugu pääseb automaatselt finaali. Nad oleksid võinud teha nii, nagu oli enne 2019. aasta ehk kaks poolfinaali ETV stuudios ja üks finaal," kirjutab kasutaja brnobrut. Ühtlasi kritiseerib ta lugude esitamistasusid, millse hinnad on ka tõusnud.

Konkursil osalemise tasu on kuni 21. oktoobrini 50 eurot eestikeelse loo eest ning 100 eurot võõrkeelse või mitmekeelse laulu eest. Konkursi viimastel päevadel osalustasud kahekordistuvad ja on vastavalt 100 ning 200 eurot.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni COOLBET