Reklaam sulgub sekundi pärast

Tervislikuma siseõhu nimel tasub vaeva näha

Ülemäärane niiskus soodustab hallituse, bakterite, viiruste ja ebameeldivate lõhnade levikut
Ülemäärane niiskus soodustab hallituse, bakterite, viiruste ja ebameeldivate lõhnade levikut — FOTO: 123rf

Kõrged temperatuurid ja päikese ilmumine võivad suurendada siseõhu niiskustaset, põhjustades paljudele ebamugavusi. Ülemäärane niiskus soodustab hallituse, bakterite, viiruste ja ebameeldivate lõhnade levikut, mis omakorda võivad tekitada hingamisprobleeme ja allergiaid.

Niiskustaseme kontrollimine on tervisliku sisekliima loomisel kriitilise tähtsusega. Õhukuivatid, mis tõhusalt liigset niiskust vähendavad, pakuvad suurepärast abi igale inimesele, aga eriti kõigile, kelle peres kasvavad lapsed. 

Õhukuivati valimine, arvestades erinevaid vajadusi ja kogemusi, võib tunduda keerukas. Selles artiklis jagavad Kliima1 eksperdid soovitusi, kuidas valida enda koju või kontorisse ideaalselt sobiv õhukuivati. Tänapäeval on õhukuivateid, mis mõeldud ruumidele suurusega 120 ruutmeetrit ja rohkemgi.

Õhukuivati tööpõhimõte seisneb õhu imemises, niiskuse kondenseerimises ja kuiva õhu väljapuhumises, muutes keskkonna mugavamaks. Niiskuseallikate mõistmine on valiku tegemisel esmatähtis. Õhukuivati vajadusele viitavaid märke näeb vilunud silm juba enne hallituse või ebameeldiva lõhna teket! 

Kliima1 soovitab vaadata probleemi laiemalt, et mõista, milline õhukuivati mudel vastab kõige paremini teie vajadustele. Olles teadlikud sellest, mida täpselt soovite eemaldada – olgu selleks liigne niiskus või hallitus – saate valida optimaalseima lahenduse. Üks esimesi märke on talvine kondensatsiooni teke seintele ja akendele, mis viitab, et keskkond on liiga niiske.

Adolus õhukuivati
Adolus õhukuivati

Millist õhukuivatit valida?

Enne mitmekesiste õhukuivatite turule toomist uuris Kliima1 põhjalikult erinevaid tootjaid ja valis Adoluse, ettevõtte, mis arendab ise õhukuivatamise tehnoloogiaid. Adoluse seadmed mitte ainult ei eemalda niiskust efektiivselt, vaid aitavad ka parandada kodude ja töökohtade sisekliimat. 

Adoluse õhukuivatid on varustatud kvaliteetsete niiskuse eemaldamise süsteemidega, mis säilitavad optimaalse õhuniiskuse taseme ja tõstavad õhu üldist kvaliteeti. Erinevate mudelite ja eesmärkidega õhukuivatid pakuvad lahendusi mitmesugustele niiskusprobleemidele. Adoluse tootevalikus leidub kompaktseid ja energiatõhusaid mudeleid, mis on ideaalsed koduseks kasutamiseks. 

Lisaks on turul saadaval seadmed, mis ühendavad õhukuivatuse ja -puhastuse funktsioone. Kuigi see võib tunduda mugava lahendusena, ei pruugi multifunktsionaalsus alati parim valik olla, kuna mitme asja tegemiseks mõeldud seade ei pruugi ühtegi asja teha väga hästi.

Üks esimesi näitajaid, mida jälgida, on seadme niiskuse eemaldamise võime – mõistke, kui palju niiskust seade suudab käsitleda ja võrrelge seda teiste turul olevate mudelitega ning kõrvutage ka enda vajadusega, konsulteerides täpsema hinnangu saamiseks ekspertidega. Samuti tuleb arvestada seadme jõudlust, mis mõtestab ruumi suurusest tulenevalt seadme võimet tunnis niiskust eemaldada.

Adolus õhukuivati
Adolus õhukuivati

Kuhu õhukuivati paigaldada?

Õhukuivati paigaldamisel on oluline valida õige asukoht. Seadet ei tohiks paigutada otse seina vastu ega katta õhu sisse- ja väljalaskeavasid. Samuti tuleks arvestada, et õhuvool oleks takistamatu, et seade saaks efektiivselt töötada. Valides sobiva seadme ja hoolitsedes selle regulaarse hoolduse eest, saate nautida tervislikumat ja mugavamat elukeskkonda.

Väiksematesse ruumidesse sobib hästi väike õhukuivati, mis on kompaktne, kuid piisavalt võimas niiskuse eemaldamiseks. Keldrisse tasub õhukuivati valida vastavalt ruumi suurusele ja niiskuse astmele. Näiteks vannituppa võib aga õhukuivati paigutada juba ennetavalt, vältimaks niiskuse ja hallituse jaoks sobilike tingimuste loomist.

Samuti on turul saadaval õhukuivati ionisaator, mis lisaks niiskuse eemaldamisele aitab parandada õhukvaliteeti, eemaldades õhust allergeene ja baktereid. Kaasaegsetel õhukuivatitel on mitmed moodsad tehnoloogilised funktsioonid, näiteks automaatne niiskusetase, taimerid ja energiasäästurežiimi, õhufiltrid ja kaugjuhtimispuldid.

Lõpuks on aga selge, et regulaarne hooldus tagab õhukuivati pikaajalise ja tõhusa töö. See hõlmab filtrite puhastamist, veepaagi tühjendamist ja üldist seadme kontrolli teatud aja tagant. Järgides tootja hooldusjuhiseid, saab tagada seadme ohutu ja efektiivse töö.