Reklaam sulgub sekundi pärast

Üllas! Riigikogulane sõidab heategevuslikul eesmärgil rattaga Tallinnast Kiievisse

TV3 uudised

Riigikogu riigikaitsekomisjoni ja Eesti-Ukraina parlamendirühma liige Kristo Enn Vaga alustas maanteerattaga nädalavahetusel teekonda Kiievisse. Ettevõtmise eesmärk on koguda raha Ukraina toetamiseks.

Umbes nädala kestva ning 1700 kilomeetrit läbiva retke eesmärk on koguda raha Ukraina sõjaväele 4x4 autode ja sportdroonile ostuks. "Näitan seda, et sõda on rattasõidu kaugusel ja me peame tegema endast kõik, et sõda ei tuleks jalutuskäigu kaugusele," rääkis Vaga. Teekonna minimaalne rahaline eesmärk on 50 000 eurot ning see toimus koostöös organisatsiooniga Nafo.

Poliitiku startimise hetkel oli koos juba 20 000 eurot. "Need annetused ei tule ainult Eestist, vaid üle maailma. Väga palju on mulle sotsiaalmeediasse Ameerikast kirjutatud, et just annetasime," tõdes Vaga ning lisas, et kogu läänemaailm elab Ukrainale kaasa. 

Kristo Enn on endine jalgrattur, kes on esindanud ka Eesti koondist. Teda saadavad teekonnal kolm kaaslast. Ühtlasi on neil ka saateauto, mis transpordib ööbimispaikadesse meeste riideid ja isiklikke asju.

Ukrainas kohapeal on Vagal ka mitu ametlikku kohtumist ning seetõttu ei jää tegemata ka mehe Riigikogu töö. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost artikli päises!

Näita 2 kommentaari

riigikogulane võtku omale sellised toetusreisid ette PUHKUSE ajast ja oma kuludega , siis on see toetusreis – vastasel juhul on see MINU TOETUSREIS tema poolt esindatult ehk siis Eestimaalaste poolne.
Ärge kuduge sellistest suuri tähti, oskan ka. – Andke mulle raha ja ma sõidan kogu maailma läbi erinevate liiklusvahenditega – Esitlen Eestit Rahupartnerlusena.

Vasta

…. on tõenäoliselt Lauristinide suguvõsa seosega :). Olga oli ju Künnapuu , Künnapuud enamamus Tartust.
Ja natsionaliseeriski teise korteriraha :).

Vasta