Reklaam sulgub sekundi pärast

Lugejakiri: võõramaalasest taksojuht lõi mind reisi lõppedes jalaga näkku

Võõramaalasest taksojuht lõi mind jalga näkku
Võõramaalasest taksojuht lõi mind jalga näkku — FOTO: 123rf

TV3.ee poole pöördus vigastatud Eesti kodanik, kes ühe meeldivalt koos veedetud õhtu sõprade seltsis, lõpetas oma koduukse ees nukralt asfaltil maas.

"Kuna peagi on käes jõulud ja tööl on rahulikum aeg, otsustasin võtta endale vahetult enne pühasid vaba nädala. Päeva veetsin koos oma neiuga - jalutasime looduses, tegime piparkooke, vaatsime filmi... Ideaalne päev! Õhtul läksin oma sõbraga välja, keda juba kuid näinud ei ole. Muidugi jõime õlut, käisime baaris ja jutustasime niisama. 

Öösel kella kahe aeg, sai minu jaks otsa ning oli aeg minna koju magama. Tellisin takso ja jäin ootama. Lõpuks sain autole ning sõit koju kulges hästi. Koduukse ette jõudes ootas taksojuht minult sularahamakset. Olin kogemata telefonis pannud makseviisiks "sularaha" ja mitte "pangakaart". Proovisin võõramaalasele inglise keeles seletada, et ju siis oli äppis viga ning olin jätnud märkamata vale makseviisi. Mees ei mõistnud grammigi eesti keelt ning inglise keelega tundus tal samuti kehvasti olevat. Olin tõepoolest ka joonud, mistõttu võisid minupoolsed seletused olla segased, aga kindlasti ei ole see piisav õigustus sellele, mis järgnes.

Õnnetuseks ei olnud mul sularaha ja võõramaalasele säärane vastus ei sobinud. Mees tõmbas mu autotagaistmelt välja jäisele asfaltile ning ilma sõnagi lausumata sain mitu hoopi jalaga näkku ning kõhtu. Lõpuks kui õudus läbi sai ning end asfaltit püsti sain, kutsusin politsei, mille peale taksojuht ülbelt naeris ning ütles: "Lase käia!" (muidugi inglise keeles.) 

Mina kutsusin politsei ja tema kutsus oma võõramaalasest sõbra, mis minu šokiseisundile kaasa ei aidanud. Politsei tuli ning minu suureks üllatuseks... ei teinud mitte midagi. Mu nägu on katki ja marraskil ning politsei soovitas mul end lihtsalt kaineks magada. Taksojuht muigas ja lahkus. Politsei läks ära ning ka minul ei olnud muud teha, kui minna uksest sisse ning oodata hommikut.

Tänaseks on nii taksofirmasse kui ka politseile ametlik avaldus tehtud. Tegemist ei ole kindlasti harukordse juhtumiga. Usun, et hajameelselt on paljudel jäänud makseviis vahetamata. Mis juhtub järgmise inimesega, kes sellise taksojuhi peale satub?"

Noormees edastas meile ka taksofirma omapoolse vastuse kaebusele.

"Pöördume teie poole turvameeskonnast ja on kurb kuulda teie kogemusest.
Oleme väga tänulikud, et juhtisite antud olukorrale meie tähelepanu. Juhtunu ei ole meie platvormil vastuvõetav. Võime teile kinnitada, et suhtume teie teatesse väga tõsiselt ja anname teile teada, et juurdlus juhtunu suhtes on algatatud. Lisaks kinnitame teile, et tegeleme taksojuhiga, et tagada meie platvormi ohutus."

Kannatanu peab täna ootama kümme päeva, et teada saada, kas politsei võtab juhtunu menetlusse või ei. Taksofirma on tänaseks noormehe konto kinni pannud kuni olukord lahenduse leiab.

Näita 2 kommentaari

Taksojuht oleks Bolti toega rääkides oma raha minutitega kätte saanud. Selle asemel valis ta vägivalla. Selline valik pole Eesti käitumis- ja kõlblusnormidega kooskõlas. Loodetavasti näevad seda ka võimuorganid ning taksojuht saadetakse kodumaale oma tegude üle järele mõtlema.

Vasta

Ka minul oli halb kogemus taksoga (kuna alati on teised sõidud olnud meeldivad, siis takso firmat ei avalda). Tellisin takso täpsele aadressile ja kui kohale jõudsime, siis vaatasin, et taksojuht on toonud mind täiesti valesse kohta. Tema väitis mulle, et tema GPS näitas nii. Ma vastu, et tahan siiski õigesse kohta saada. Ta kontrollis veel üle aadressi ja nägin, et see näitas talle minu tellitud aadressi. Siis hakkas pihta – venekeelne sõim oli katkematu. Miks ma ei olevat näidanud, kuhu ma täpselt tahan. Kuna mina läksin sellele aadressile esimest korda, siis ma ei osanud talle midagi tee peal öelda. Siis hakkas sõim jätkuma, aga õnneks ta hakkas ka liikuma, et mind õigesse kohta toimetada. Kui me kohale saime, siis andsin firmale taksosõidu hinnanguks 0. Minuga võeti ühendust, et miks nii madal hinne. Rääkisin neile ära mis toimus. Minu ees vabandati ja lubati, et seda taksojuhti mulle enam ei saadeta.

Vasta