Reklaam sulgub sekundi pärast

Kogemuslugu: näojõusaali järjepidev külastamine aitab edukalt võidelda süstimise vastu

Kerli Kivistu

Klient näojõusaalis
Klient näojõusaalis — FOTO: Rasmus Kooskora

Eestis on avatud esimene näojõusaal ''What the face'', kus on võimalik säilitada näonaha tervist ja nooruslikku välimust. Proovisime omal nahal, kas tulemust on näha hetkega ja uurisime, kas see on ka võimalik alternatiiv süstimisele.

Elame ajastul, kus näo süstimine ja botoxi abil nooruslikkuse säilitamine tundub justkui ainuvõimalik variant. Paljud külastavad mõnda ilukliinikut lausa lõunapausil, et häiriv kurjusekorts hajutada või otsaesine siledamaks korrigeerida. Olen 30-aastane ja ei tee üldse saladust, et viimased aastad on ka minu peas keerelnud mõtted süstimisest, kuna vanuse kasvades hakkad näol tähele panema joonekesi, mida seal varem ei olnud.

Olen jõudnud lausa nii kaugele, et broneerisin botuliinisüsti aja, kuid viimasel minutil tühistasin selle. Minu sees tekkis tunne, et ehk on ikka veel mingi muu viis, sest ma ei taha ju sellest sõltuvusse jääda. Mida mu näonahk 20 aasta pärast teeb, kui talle iga aasta uue doosi botuliintoksiini juurde annan?

Nägin sotsiaalmeediast, et Eestis avati esimene näojõusaal. Kõlab isegi esmapilgul kentsakalt, kuid automaatselt tekkis huvi minna seda külastama. Olen lugenud, et järjepidev näojooga aitab hoida toonust ja nii tekkiski tugev veendumus, et ega see näojõusaal ei saa kindlasti halba teha. Suurest huvist seadsin sammud Pille tänavale, kus mind tervitas hommikul sooja teega Kelly Kotkas, kes selle salongi Eestisse tegi.

''Mu sõbrannad hakkasid juba varakult meikima ja ma ei saanud aru, miks nad seda teevad. Täpselt see sama tunne tekkis mul nüüd kolmekümnele lähendes, kui ma kuulen, et nüüd on nad leidnud enda jaoks süstimise. Minu silmis ei tee see inimest kaunimaks, vaid muudab näo emotsioonituks ja pikas perspektiivis pole ka jätkusuutlik. Kui hakata 30-aastaselt või varem regulaarselt oma organismi manustama keemiat, mis tuimestab lihaseid, siis mis saab 50le lähenedes,'' arutleb Kelly Kotkas varajasel hommikutunnil murelikult.

Näos on üle 40 lihase, mida võiksime järjepidevalt treenida

Kosmeetiku ja näomassööri diplomi omandas Kelly Londonis ilu erakoolis. Sealt sai ta enda jaoks algteadmised ja leidis ka koostööpartnerid. ''Kuna oleme Eestis esimene näojõusaal, siis ma koolitan ka treenereid välja. Ehk olen koos Londonist pärit spetsialistiga nullist selle teenuse siin loonud ja temaga koos panime ka protseduurid paika, kuidas pakkuda klientidele parimat tulemust,'' kirjeldab Kelly.

Nii hakkas ta ühel hetkel uurima, et kas on üldse mingit head ja jätkusuutlikku võimalust, kuidas näonaha tervist teisel viisil säilitada. ''Ma hakkasin kogu seda valdkonda uurima ja nägin, et välismaal tehakse selles vallas juba edusamme. See tundus minu jaoks loogiline, et samamoodi nagu me käime trennis ja treenime oma keha, et see oleks toonuses, siis peaksime sama tegema ka näoga. See, et me pole seda üldse teinud, tundub tegelikult veider,'' sõnab naine.

Meie näos on üle 40 lihase, millest paljud on unustanud oma funktsiooni. Osaliselt on selles süüdi ka nutiajastu. ''Kui ollakse palju telefonis, siis kõik need lõuaalused, kaelalihased on unustanud oma funktsiooni, jäävad unelema ja siis tekibki kergemini näiteks lõualott. Neid probleeme on mitmeid, mida saaks suuresti parandada sellega, et me äratame näos lihased ellu,'' sõnab Kotkas.

Nahk muutus tunniga kaunimaks ja säravamaks

Palun tal ka minu lihased ellu äratada, sest sügise saabudes on kerge väsimus näos juba võimust võtnud. Eelnevalt pidin tegema kohapeal ka testi, mille põhjal sain teada, et minu näonaha puhul on tegu kombineeritud nahaga. Tooli istudes ütles Kelly, et esmalt teeb ta soojenduse ja masseerib kätega minu nägu, mis paneb vereringe käima. ''Sealt edasi liigume cardio peale, liigutame selle verevarustuse lihaste poole ja samal ajal paneme toksiinid liikuma. Pärast stimuleerime ka lümfisõlmi ja seetõttu võid täna käia rohkem tualetis, kindlasti joo pärast ka palju vett,'' sõnab Kelly.

See on hetk iseendale ja tunnen, et teisalt on see väga lõõgastav, kui keegi minu näonahaga tegeleb. Kuna minu silmaalused on tihti tumedad, paneb Kelly pärast manuaalset jõutreeningut mulle ette musta maski, mis stimuleerib elektriimpulsside abil silmi ümbritsevat lihast ja nahka. Ühtlasi aitavad need leevendada ka rahvakeeles tuntuid ''kanavarbaid''. Tunnen, kuidas silmade ümber olevad närvid hakkavad kergelt tõmblema ja tekib ebamugavus, millega harjumine võtab aega mõned minutid, kuid valus pole see kindlasti.

Elektriline stimulatsioon silmadele
Elektriline stimulatsioon silmadele — FOTO: Erakogu

Järgmine osa on elektriimpulsiga treening kogu näol, mis on mõeldud just lihastoonuse ja kontuuride parandamiseks. Kelly liigub masinaga mööda minu lõuajoont, mis paneb tööle minu näos närvid ja lihased. Taaskord võin öelda, et valu ma ei tundnud, aga veidra tunde tekitas see, et suu ümber olevad närvid liiguvad justkui minust sõltumatult. Kelly kinnitab, et ebamugavus tekib seetõttu, kuna minu näolihased ei ole midagi sellist varem kogenud.

Kui elektriimpulss jõuab põsesarnale, annavad endast tunda nii nina-, suu- ja silmalihased. Ausalt öeldes polnud aimugi, et need sellisel moel eksitreerivad. Kui Kelly teeb trenni põsesarna all olevale lihasele, mainib ta, et see on mul väga pinges. ''Tihti läheb just stressist see lihas pingesse. Kui inimesed käivad näiteks lõunapausi ajal kontorist näojõusaalis, siis neil on see eriti pinges. Sellle lihase stimuleerimine võib muuta lausa näokuju,'' märgib Kelly. Protseduuriga muditakse pinge välja ja treeningprotsessid aitavad kaasa kollegeeni tootlikkusele, mille tulemusena on nahk elastsem ja kortse vähem. ''Sportlased, kelle lihased on harjunud trenniga, siis ka nende näolihased võtavad kiiremini toonuse sisse,'' lisab Kelly huvitava fakti.

Kogu näojõusaali treening kestab kokku ligikaudu 50 minutit. Pärast seda tunnen värskust ja uut elujõudu oma näos. Naha all justkui kõik mõnusalt hõõgub ja lähemalt vaadates näen, et pisikesed kortsud on hajunud ning hommikune padjanägu on asendunud värskema ilmega. Kelly sõnul on kõikidel juba silmnähtavat tulemust näha pärast esimest külastust, kuid suurt muutust näeb siis, kui teha läbi kuur, mis hõlmab endast kuut külastuskorda järjest. ''Võiks käia siis kuus nädalat järjest, et saada soovitud tulemus,'' rõhutab ta.

Oma kogemuse põhjal julgen soovitada seda kõikidele uudishimulikele ja ka neile, kes soovivad loomulikul moel oma kortsukesi siluda. Sain taas kinnitust, et oma näo eest hoolitsemine ja lihaste liigutamine peaks olema samuti järjepidev, sest ainult nii näeme me soovitud tulemust. Kes teab, võib olla näojõusaali külastajad on kahekümne aasta pärast kaunima näonahaga kui näiteks botoxi süstijad? Vastust on raske ette ennustada, aga see väärib igal-juhul proovimist.

Kommentaarid puuduvad