Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO | Rõõmus kohtumine! Vaata, kuidas Urmas Eero Liivi EFTA auhind laudakangelaseni jõudis

Johanna Alvin

EFTA parima erisaate autor Urmas Eero Liiv otsustas, et kingib talle antud auhinnakuju ära, sest rohkem on seda väärt erisaate ehk TV3 KolmeDoki "Laudalüürika ehk minu 142 lehma ja 38 kassi“ peategelane Raimond, kellele viisid kingi kohale "TV3 uudised“.

Kullaläikelise EFTA auhinna toimetas Raimond Ellikule otse Saaremaa majapidamisse "TV3 uudiste“ reporter Sirje Eesmaa. Eesmaa sõnul lubas Raimond leida auhinnale väärilise koha lüpsivõistluste paljude karikate vahel.

"Suur aitäh talle (Urmas Eero Liivile - toim), et ta selle mulle usaldas. Üks väike põllumees, nagu ma siin olen kaugel Sõrve saares, saab sellise tunnustuse osaks sellises kategoorias, kus olid minu meelest nii raske kahurvägi konkurendiks... Suur tänu Urmas Eero Liivile ja TV3-le, kes muidugi selle filmi üldse võttis endale näitamiseks," tänas Raimond südamlikult auhind käes. "Muidugi tahaksin tänada ka oma meeskonda, kes minu 33 aasta jooksul, mis ma siin Sõrves olen olnud, et nad on mind alati toetanud ja et ma olen oma lapsepõlve unistuse, millest ma kunagi 80ndast aastast alates unistasin, kui ma olin kaheteistaastane, et ma olen saanud oma farmi, omad loomad ja elada nii nagu ma ise tahan."

Dokumentaali autor Urmas Eero Liiv teatas otsusest oma sotsiaalmeedia vahendusel ning jagas lõbusaid fotosid otse laudast."Nii, nüüd sai ka see tehtud. Suunasin teledokile "Laudalüürika ehk minu 142 lehma ja 38 kassi" antud "Eesti filmi- ja teleauhinna" ikka õigesse kohta ja õigele inimesele. Ehk siis otse lauta ja töökale Saaremaa mehele Raimond Ellikule, kelle igapäevaelust dok rääkis. Sobivad kokku nagu valatult. Aus glämm. Lehmadel ka hea meel."

"Laudalüürika ehk minu 142 lehma ja 38 kassi“ peategelaseks on muhe Saaremaa mees Raimond, kes naudib elu looduse keskel, nentides, et tema parimad sõbrad on loomad, mitte inimesed. Juba pea kolmkümmend aastat on Raimond kaks korda ööpäevas ihuüksi ära lüpsnud üle saja lehma. Hoolimata sellest, et tegelikult pole Raimond sugugi vaene mees ja võiks elada hoopis teisiti, on ta valinud just maaelu kõigi selle juurde kuuluvate raskuste, üllatuste ja rõõmudega.

Vaata EFTA karikaga auhinnatud Kolmedokki TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad