Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas puhastada kuumaõhufritüüri?

Sisuturundus

kuumaõhufritüür
Kuidas puhastada kuumaõhufritüüri? — FOTO: HG

Hetkel on kuumaõhufritüüri kasutamine inimeste seas väga populaarne ning seetõttu muutub hoolduse ja puhastamise küsimus üha olulisemaks. Sotsiaalmeedias jagavad sügavküpsetamise entusiastid palju näpunäiteid ja nõuandeid nende seadmete puhastamiseks.

Näiteks soovitati kuumaõhufritüüri sisse panna silikoonplaat või küpsetuspaber, et seda ei peaks puhastama. Veel puhastatakse neid lihtsalt loputades või paberiga pühkides, leotatakse kuumaõhufritüüri osi vees nõudepesuvahendiga segatud, pestakse nõudepesumasinas ja nii saadakse suurepäraseid tulemusi.

Kuid on palju inimesi, kelle jaoks on puhastamine keeruline ja kõrbenud toidujääke pole nii lihtne puhastada, seega kasutavad nad erinevaid agressiivseid puhastusvahendeid või hõõruvad neid abrasiivsete köögikäsnadega.

Üks kasutaja tuli välja oma retseptiga: määri osad nõudepesuvahendiga ja puista peale soodat ning lõpuks lisa äädikat ja vala peale keev vesi ning lase paar tundi seista. Kahjuks ei ole need pingutused sageli edukad ja kõrbenud mustus jääb sinna, kus see oli. Kuid kõige olulisem küsimus on, kas kõik need soovitused on tõesti ohutud seadmele endale?

kuumaõhufritüür
Kuidas puhastada kuumaõhufritüüri? — FOTO: HG

Vaatame, milliseid puhastussoovitusi soovitab õhupanni tootja? Kasutame näitiseks Black&Decker'i kuumaõhufritüüri Näiteks vastavalt tootja juhistele tuleks seade esmalt võrgutoitepistikust lahti ühendada ja lasta jahtuda. Seadme puhastamiseks tuleks kasutada niisket lappi, millele on tilkunud nõudepesuvahendit. On rangelt keelatud kasutada lahusteid või tooteid, mille pH on happe- või aluseline, näiteks pleegitit või abrasiivseid tooteid, kuna see võib kahjustada mittekeerduvat katet. Tootja soovitab seadet regulaarselt puhastada. Kui seadet ei puhastata regulaarselt, võib selle pind halveneda ja seadme kasulikku eluiga lüheneda ning muuta selle kasutamise ebaturvaliseks. Välispann ja praepann sobivad nõudepesumasinasse.

Need soovitused tähendavad üht - ärge hõõruge, ärge kasutage abrasiivseid ega söövitavaid aineid, samal ajal peab pind olema puhas, et seade saaks jätkata efektiivset töötamist. Kuid mida teha, kui järgite kõiki tootja soovitusi, kuid kõrbenud mustust ikkagi ei saa eemaldada? Sest kuumaõhufritüüri kasutamine tekitab kangekaelse kihi kõvastunud rasva ja toidujäätmetega. Seadme puhastamine on väga keeruline, kuna neid ladestusi on praktiliselt võimatu eemaldada, isegi parimate puhastusvahendite, rasvaeemaldusvahendite või nõudepesumasina abil.

Sellepärast on HG välja töötanud ja loonud ainulaadse, patenteeritud lahenduse sellele probleemile, spetsiaalse puhastusvahendi kuumaõhufritüüri puhastamiseks. HG kuumaõhufritüüri puhastaja on ainulaadne, patenteeritud ja äärmiselt võimas toode kuumaõhufritüüri puhastamiseks.

kuumaõhufritüür
Kuidas puhastada kuumaõhufritüüri? — FOTO: HG

See on tõesti kangekaelsete ladestuste vastu, kuid õrn seadmele tagamaks, et see ei mõjutaks ega kahjustaks puhastamise ajal. Kuumaõhufritüüri puhastamine selle tootega on väga lihtne. Pärast kuumaõhufritüüri korvi ja sisepanni jahtumist asetage need kraanikaussi, dosseerige 50 ml toodet (umbes 1/5 pudelist) sisepanni ja kasutage kaasasolevat harja, et katta ülejäänud sisepanni ja korv. Jätke sisepann ja korv kraanikaussi ligunema üheks tunniks ja seejärel loputage põhjalikult sooja veega. Vajadusel kasutage pehmet nõudepesuharja või mitteabrasiivset käsnakest, et eemaldada lahtised ladestused. Ja see ongi kõik. Nii lihtne ongi! Seda toodet saab kasutada ka koogivormide ja küpsetusplaatide puhastamiseks. Ärge kasutage seda toodet kütteseadmetel ega nende välisosadel.

Kommentaarid puuduvad