Reklaam sulgub sekundi pärast

Ei või olla! Oksjonilt on võimalik soetada endale terve tramm

TV3 uudised

Ilmselt leidub meie hulgas palju neid, kelle unistus oli lapsepõlves saada just bussi- või trammijuhiks. Nüüd on aga kõigil huvilistel võimalus soetada endale oksjonilt päris enda tramm.

"TV3 uudiste" reporter Christina Veinberg tõdes, et temal polnud väiksena soovi hakata trammijuhiks, kuid kui tal tekkis võimalus ise trammirooli hüpata, ei saanud ta sellest ära öelda.

Kui tramm juhtimine võib tunduda väga lihtsa ettevõtmisena, siis tuli välja, et tegelikult see nii olnud. Peale mitmeid jõupingutusi sai reporter lõpuks koos staažika trammijuhi abiga masina liikuma. 

Tuleb välja, et kõigil huvilistel on võimalik endale oksjonilt soetada muidu mahakandmisele minev tramm. "Mõte on ikkagi selles, et võimalikult palju säilitada neid vanu KT4 tramme, mis siis täna mahakandmisele lähevad," sõnas TLT elektritranspordi töödejuhataja Urmo Ristisaar ning lisas, et põhjus seisneb selles, et Tallinnasse tulevad kasutusele uued trammid. "Ruumikitsikus, mis tekib, Kopli ja Vana-Lõuna depoos, sunnib siis meid osadest trammidest loobuma. Sellest see mõte tekkis."

Tegemist on vanade KT4 trammidega, millest enamik on ehitatud 80ndatel. Tallinlasi on need väärikalt teeninud juba viimased 30 aastat. 

Kui esmapilgul võiks arvata, et kõik müüdavad trammid on sõidukorras, siis tegelikult sõiduks neid kasutada ei tohi. Küll aga võivad uued omanikud sinna teha näiteks kas kohviku või sauna. "Meie soov just olekski, et need trammid leiaksid kuskil veel kasutust ja hea peremehe," rääkis Ristisaar. 

Praegu on oksjonil kaks trammi, kuid lähiajal võib neid lisanduda omajagu. Oksjonil saab osaleda just 8. maini läbi Osta.ee keskkonna.

Vaata "TV3 uudiste" videolugu päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad