Lapsed kasutavad mure korral aktiivselt veebinõustajate abi: täidame lünka, mis oli seni puudulik

Nele-Brit Nuuma

Eelmisel kuul avati rakendus Sova.ee, mis pakub lastele võimalust oma muredega interneti vahendusel nõustaja poole pöörduda. "Seitsmestes" käis rakenduse Sova.ee nõustaja Nele-Brit Nummu, kes rääkis, milliste murega tänapäeva lapsed tema poole on pöördunud ning miks see rakendus on oluline.

"Võib-olla lastel on ebamugav helistada kuhugi või kellelegi ja täpselt ei teagi, kellega rääkida, siis Sova.ee chat on selline mugav ja konfidentsiaalne koht, kuhu kirjutada. Sul on alati keegi vastamas," kirjeldas Nummu rakendust.

Naise sõnul on tänaseks päevaks näha, et nende rakendus on lahenduseks probleemile, mis oli senini lahendamata, ja sellist vestluskohta, kus laps oma muredest rääkida saaks, on väga vaja. "Täidame lünka, mis on olnud seni täitmata," ütles Nummu. 

"Hetkel on 203 last meie juurde jõudnud juba ja teemad on tõesti väga erinevad ning olulised - vaimsest tervisest, koolikiusamisest ja ka lähisuhetest," rääkis Nummu.

Nõustajana on Nummu jaoks olulisim, et laps saaks nende juurest loodetud abi. "Kõige suurem tänu ongi see, et kui ma küsin lapse käest meie vestluse lõpu poole, et kas sa said abi või tahaksid midagi veel küsida. Ja tema siirad sõnad, et sain rohkem kui isegi tahtsin, siis see on kõige suurem tänu minule kui nõustajale." 

Nummu sõnul on olnud ka mõned seksuaalkuritegevuse kahtlusega seotud juhtumid, kus nende poole pöördunud lapse informatsioon on edastatud päästeametile. "Me teeme lapsega koostööd, me ei tee midagi sellist, mida laps ütleb, et ta ei taha. Aga kui me näeme, et tema elu on ohus või midagi väga ohtlikku on toimumas, siis me kindlasti edastame selle päästeametile," ütles ta. 

Vaata intervjuud Nele-Brit Nummuga lähemalt videost.

 

Meil on hea meel teatada, et pärast intervjuud tõusis sova.ee lehe külastatavus.

sova.ee lehe külastatavus
sova.ee lehe külastatavus

Kommentaarid puuduvad