Reklaam sulgub sekundi pärast

Siseministeerium tahab ohu korral telefonidest teha taskusireenid

TV3 uudised

Juba aasta aega on Eestis kasutusel süsteem, kus asukohapõhiselt saadetakse nutiseadmetesse erinevate riigiasutuste poolt ohuteavitusi. Siiski pole selliste ohuteavitustega kõik mured murtud, sest lahendamist vajab hetkel veel mitu väljakutset.

"Üks murekoht on see, et kõike inimesele ära öelda, tuleb seda kirjutada. Ja SMS on ikkagi väga piiratud andmemahuga ja tuleks teha seega väga lühidalt," rääkis Siseministeeriumi nõunik Kadi Luht-Kallas ning lisas, et mängu tulevad ka keeleküsimused. "Kas me kirjutame ainult eestikeelseid ohuteavitusi või ka vene- ja  ingliskeelseid."

Hetkel on ministeeriumi jaoks kõige suurem murekoht see, et inimesed ei kipu ohusõnumit märkama. "Meie telefonid on seadistatud sageli hääletu või siis "mittesegada" funktsiooni peale." Õues viibivate inimeste teavitamiseks on plaanitud see aasta alustada sireenide paigaldamisega, kuid siseruumides viibides on vaja leida mingisugune mobiiltelefonipõhine lahendus inimeste alarmeerimiseks. 

Ohuteavitused tulevad erinevatest riigiasutustest, kes panevad paika sõnumi sisu ja ohuala. Seejärel läheb järg häirekeskusele, kes vaatab sõnumi üle ja saadab selle sõnumi välja. 

Vaata klippi "TV3 uudistest" päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad