Reklaam sulgub sekundi pärast

Omapärane! Naistepäev on viimastel aastatel olnud liikluses õnnetusterohkeim

Liikluskindlustus fondi statistika näitab, et naistepäev ehk 8.märts on viimasel paaril aastal olnud liikluses üks hullemaid. Põhjus lihtne, sel päeval liigutakse palju ringi ning toimub väiksemaid plekimõlkimisi. Politsei toonitab, et naised on statistiliselt väga hoolsad liiklejad ja põhjustavad meestest vähem õnnetusi.

Eesti liikluskindlustuse fondi statistika liiklusõnnetuste toimumise osas sisaldab ühte omapärast fakti, mis puudutab naistepäeva ehk 8. märtsi. Nimelt on viimastel aastatel täheldatud liiklusõnnetuste olulist kasvu sel päeval. See tuleneb just klassikalistest plekimõlkimistest.

"Vaatame üldist liikluspilti: Eestis leiab iga päev aset keskmiselt umbes 100 liiklusõnnetust. Naistepäeval keskmiselt umbes 140 ja kui vaadata eelmise aasta naistepäeva – siis oli lumi maas, oli tuisune ja libe –, siis juhtus 238 õnnetust. Tõesti, märtsis on libedust rohkem ja kindlasti omaette asjaolu võib olla madal päike hommikuti ja õhtul tipptunni ajal," ütles liikluskindlustuse fondi juht Mart Jesse.

Kui siia lisada möödunud aastast liikluskindlustuse kahjud sellel päeval, mis olid suurusjärgus pool miljonit eurot, siis on tõepoolest selles osas tegemist suure riskiga. Eks see väljendub selles, et palju sõidetakse ringi.

Rääkides inimvigastustega liiklusõnnetustest, siis neid juhtub enim suvel, kus kiirused on suuremad ja sellest lähtuvalt ka kahjud traagilisemad.

Kes on liikluses paremad liiklejad – naised või mehed?

"Naisterahvas on tegelikult palju ettevaatlikum liikleja ja temaga juhtub vähem liiklusõnnetusi. Statistiliselt keskmine liiklusõnnetuse põhjustaja on 41-aastane mees," ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalve talituse grupijuht Toomas Korenev.

Kuidas on lood selle aastaga, pole veel teada, sest kogu toimuv jõuab statistikasse mõne aja pärast.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad