Reklaam sulgub sekundi pärast

Ringkonnakohus jättis surnult leitud imiku ema Marokos vahi alla

BNS

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: TV3

 Tallinna ringkonnakohus otsustas kolmapäeval, et Suure-Lähtrus surnult leitud imiku ema jääb Marokosse vahi alla, sest on oht, et ta võib kriminaalmenetlusest kõrvale hoida, kirjutab Postimees.

Ringkonnakohus jättis muutmata Pärnu maakohtu 26. veebruari määruse ja kaitsja Robert Sarve määruskaebuse rahuldamata. Sarv võib määruskaebuse võib esitada 15 päeva jooksul.

Ringkonnakohus leidis, et maakohtu vahistamismääruse tühistamiseks alust ei ole, kohtu hinnangul on määruses tuvastatud põhjendatud kuriteokahtluse ja vahistamisaluse olemasolu. Ringkonnakohus leidis, et kahtlustatava käitumises, sealhulgas välisriiki lahkumises esineb vahistamisalusena oht kriminaalmenetlusest kõrvalehoidmiseks.

Pärnu maakohus andis 26. veebruaril loa väljaspool Eestit viibiva naise tagaselja vahistamiseks ning tema vahi all pidamiseks kuni kaheks kuuks alates kahtlustatava kinnipidamisest.

Kaitsja Robert Sarv käis möödunud nädalal Tallinna ringkonnakohtus taotlusega, milles nõudis Suure-Lähtrus imiku tapmises kahtlustatava naise vahi alt vabastamist. Kaitsja tõi välja, et talle teadaolevalt on Maroko kinnipidamisasutuses korduvalt naise inimõigusi rikutud ning veel sõnas ta, et naise vahistamine oli ebaseaduslik. 

Sarv ütles nädala alguses, et kahtlustatavale saadeti 27. veebruaril kutse 4. märtsil ülekuulamisele ilmuda. "Kuna ta oli Inglismaal, soovis ta ajapikendust ja ülekuulamise uueks ajaks sai 12. märts," lausus Sarv. Naine võeti kinni aga 9. märtsil.

5. veebruaril helistas häirekeskusele Läänemaal Suure-Lähtrus asuva talu perenaine, kes teatas, et nende koer tõi talu terrassile surnud imiku.

Politsei korraldas pärast lapse leidmist suure maastikuotsingu ja kõikvõimaliku muu info kogumise, mille kaudu jõuti lapse võimaliku emani. Lapse surnukehalt võetud DNA abil tehti kindlaks, et beebi sünnitas 30-aastane naine, kes viibis nende tulemuste selgudes juba välismaal.

Politseikoostöö tulemusel pidas Maroko politsei naise 9. märtsil kinni.

Kommentaarid puuduvad