Reklaam sulgub sekundi pärast

Etiketikoolitaja hiljutisest skandaalist teatripublikuga: me ei tohi oma käitumisega näitlejaid solvata

Etiketikoolitaja Erika Kolbakov ütleb hiljutise teatriskandaali valguses, et kuigi etiketi järgi teisi inimesi seltskonnas ei korrigeerita, võib seda siiski teha juhul, kui midagi otseselt kahjustatakse või rikutakse.

Hiljuti lahvatas skandaal, kus Tiit Ojasoo tuli teatris rahva ette ja hakkas neid korrale kutsuma ja rääkima, kuidas teatris õigupoolest tuleb käituda. „Stuudio” arutas samasuguseid küsimusi etiketikoolitaja Erika Kolbakoviga.

Kas see on üldse okei, kui teatrimees tuleb vahepeal teatri ette ja hakkab publikule rääkima, kuidas tuleb tegelikult teatris käituda? „Eks see olegi vist väga erakordne juhus, ega seda vist tavaliselt ei juhtu, et tullakse. Aga ma arvan, et see on suur mõttekoht meil inimestena, et kuidas me siis pidime käituma nii hullusti, et meid on vaja korrale kutsuda? See on see mõttekoht, et äkki me peame nüüd natukene rohkem mõtlema, et me lausa teatri näitlejaid ei solvaks ja laseks neil oma etendust kenasti meile esitada,” ütles Kolbakov.

Tegemist oli kindlasti igas mõttes ebamugava olukorraga. Kes peale sellist asja peaks rohkem ennast süüdi tundma publik või need, kes telefoni näppisid? Või hoopis näitlejad või hoopis Tiit Ojasoo ise?

„Ma ikkagi alustaks sellest, et kõigepealt selle teatrielamuse ilmselt rikkusid ikkagi ära kõik need, kes seal filmima ja pildistama hakkasid. Ma ei olnud kohal, aga ma kujutan ette ja kirjeldustele vastavalt, et kui ebamugav see võis tegelikult näitlejatel olla, kuidas need valgused segasid ja teiseks, et seda ei tohigi üldse teha. See on keelatud, et sa hakkad filmima, see on kohapeal nautimiseks mõeldud. Minu jaoks on ikkagi see mõttekoht, et etiketi järgi teisi seltskonnas ei korrigeeri tõesti. Aga kui juba midagi kahjustatakse, midagi rikutakse, siis me peame inimesi korrale kutsuma. See loomulikult ei ole kõige õigem lähenemine,” ütles Kolbakov.”

Mis on peamised vead, mida publik teatris teeb? Kas telefonide näppimine?

"See ei ole ainult teatris. See telefonide näppimine on igal pool. Tõesti, et me võiksime natukene tõsta pilgu sealt ekraanilt inimeste peale. Kui me räägime etiketist, siis etikett ongi ju tegelikult õpetust inimsuhete loomisest, et me saaksime kõik kenasti siin ühiskonnas koos paremini tsiviliseeritult toimetada. Selle alustalaks on ikkagi lugupidamine, taktitunne. Ja kui ma olen kellegagi koos ja tema näpib telefoni, kui ma temaga parasjagu vestlen, siis tegelikult ta tegeleb millegi muuga ja sellel teisel inimesel ei ole sel hetkel kõige parem tunne, midagi tähtsamat on seal telefonis."

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad