“Mis maailmas me elame?” Raha laenamine jättis heauskse mehe pika ninaga

„Sotid selgeks“ ja Marek Lindmaa tuletavad meelde, et kui soovite sõprust hoida, siis ärge mitte kunagi sõbrale raha laenake. Heas usus sõbrale auto ostuks laenu andnud mees pole laenatud raha tagasi saanud ja lisaks sellele on tema n-ä sõber kadunud nagu vits vette.

Marek Lindmaa läks Lasnamäele külla Olegile, kes võttis ühendust probleemiga, mis puudutab raha laenamist. Sõber võttis Olegilt mopeedauto jaoks laenu, esmalt 1500 eurot. Aasta oli siis 2020. ning Oleg sõlmis laenulepingu ja ulatas oma sõbrale heldelt 1500 eurot. Ta usaldas, et sõber täidab lepingutingimusi ja tasub võla õigeaegselt tagasi, kuid reaalsus osutus üllatavalt karmiks. Sõber Margus-Mauno kadus kui vits vette, ei vastanud enam sõnumitele ja kõnedele ning lisaks blokeeris Olegi nii sotsiaalmeedias kui ka telefonis.

Kui hea sõber ta enne Olegile oli? „Tema kaudu ma sain enne Tallinna taarapunkti tööle,“ ütles Oleg, kellele ei olnud see kusjuures esimene kord Margus-Maunole rahaliselt appi tulla. Ta on seda teinud varemgi ning siis on kõik sujunud ehk raha oli õigeaegselt tagasi makstud. Sellega ta võitiski Olegi usalduse ning Oleg ei kahelnud sõbra aususes, kui Margus-Mauno tema käest uuesti laenu küsis. Oleg seadis tingimused, et iga maksmata päevaga suureneb võlg 6500 euro võrra ning nüüdseks ongi võlg kasvanud juba umbes 6500 euro peale. Siiski tunnistab Oleg, et oleks rahul ka 1500 euro tagasi saamisega ning oleks sel juhul nõus Margus-Maunole ka andestama.

Muu hulgas pole Oleg ainuke, kellele Margus midagi võlgu on. Kurioossel kombel laenas Margus-Mauno tahvelarvuti oma tütrelt ning pole seda tagasi toonud ning ka tema sotsiaalmeedias ära blokeerinud. “Mis maailmas me elame?” küsis Marek Lindmaa.

Millal oleks lootust Olegil raha kätte saada? Kuna võlgnik Olegi numbrile ei vasta, helistab talle Marek toimetuse telefoniga.

Vaata saadet lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad