Kolme lapsega üksikema maadleb oma üürileandjaga: soovisin lepingut lõpetada, aga ei lasta!

Sügisesed tormituuled tõid Marek Lindmaa ja “Sotid selgeks” Tartumaa külje alla Lähtesse. Sel korral oli abivajajaks kolme lapse üksikema Piret, kes oli sunnitud lähtuvalt elumuutustest värskelt sõlmitud üürilepingu üles ütlema, mis aga sugugi sujuvalt ei kulgenud.

Mis oli põhjus, miks Piret “Sotid selgeks” saatemeeskonna külla kutsus? „Põhjus on petmises. Soovisin üürilepingut lõpetada, aga ei lasta. Üürileping lihtsalt jookseb ja jookseb,“ sõnas Piret alustuseks.

Piret soovis koos lastega Lähtest Tartusse kolida perekondlikel põhjustel, mida saates lähemalt ei lahata. Ta töötas läbi erinevaid üüripakkumisi ja silma jäi Tartus Turu tänaval asuv korter. Suurus, hind ja asukoht olid talle sobivad kolimaks Lähtest Tartusse.

Piret pidi kodust ära kolima, leidis korteri ja sõlmis lepingu. Aga siis selgus, et tema töö- ja elukorraldus muutus ja kaks päeva pärast üürilepingu sõlmimist soovis ta lepingu üles öelda. Kahjuks oli siis juba hilja – makstud esimese kuu üür, tagatisraha ja ka maakleritasu kokku 1263 eurot. Piret isegi ei jõudnud uude kohta sisse kolida, sest lapse tervislikel põhjustel polnud Tartus elamine siiskimõeldav, kuna Piret ei saa igapäevaselt last kooli transportida.

Pireti sõnul punkti, mis lubaks üürilepingu erakorraliselt üles öelda, konkreetses lepingus ei olnud, küll aga olevat seaduses.

“Kolmandal kuupäeval tegin lepingu, paar päeva hiljem soovisin tühistada. Maakler minuga ei kohtu, korteriomanik ei võta kõnesid vastu, üldse ei suhtle. Suhtlesin juristiga ja tema hakkab mind võib-olla esindama. Oleneb situatsioonist, aga see on kestnud juba nädal aega või rohkemgi,” ütles Piret.

Halbade asjade kokkulangemine – Pireti töögraafik muutus ja Tartusse kolimine jäi ära. Ta jõudis hakata pakkima, kuid ei jõudnud korteris ühtegi päeva elada. Üürileandja aga ei soovivat lõpetada lepingut enne, kui uus üürnik on leitud. 

Kas Piretil õnnestub üürileping lõpetada ja raha tagasi saada ja mida kommenteerib maakler Marek Lindmaale?

Vaata saadet lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad