Reklaam sulgub sekundi pärast

Väike probleem paisus suureks: vihastanud vanaproua lõhkus harjaga suitsuanduri, kuid hiljem kahetses

"Raport"

Häirekeskusesse helistanud vanaproua ütles, et lõhkus õhtul "undama" hakanud suitsuanduri harjavarrega ära. Suitsuandur tegi aga häält edasi ning vanaproua ei tundnud end turvaliselt. Õnneks sai ta kiiresti abi ning nii mupo kui päästjad tulid olukorda kiiresti lahendama. Päästjate sõnul pole sellised probleemid eakamate inimestega paraku haruldased.

Häirekeskusesse helistas suitsuanduri harjavarrega lõhkunud vanaproua, kes ütles, et ei osanud seda kinni vajutada. "Mu pea ei ole nii selge, et ma suudaksin ronida üles ja seda vajutada ära. Siis ma harjaga lükkasin ja alumine korpus kukkus ära, aga ülemine osa jäi ilusti külge. Siis ta undas ikka edasi. Öösel ei julgenud magadagi," ütles vanaproua, kelle mure jõudis piirkonna munitsipaalameti vaneminspektori kõrvu.

"Ma mõtlesin, et see ei ole päris meie teema, aga ma mõtlesin, et lähen ja kontrollin asjaolu. Läksin kohapeale, proua tegi ukse lahti. Ta rääkis, et valmistas köögis toitu, toit läks kõrbema ja suitsuandur läks tööle. Ta ei osanud seda välja lülitada ja ainuke võimalus oli võtta hari ja harjavarrega lõi ta suitsuanduri puruks," ütles mupo peainspektor Talehh Gusseinov ja lisas, et naise sugulased elavad vähemalt 100 kilomeetri kaugusel ja kahjuks ei saa keegi talle appi tulla.

Kuna proua kurtis, et ei saa magama jääda ja ei tunne ennast turvaliselt, otsustas mupo ametnik pöörduda Nõmme komando päästjate poole, kes talle appi tulid.

"Väike lootus oli, et te tulete," ütles vanaproua, kui nii mupo kui päästeamet tema korterisse sisenesid. Päästjad aitasid talle uue suitsuanduri lakke kinnitada.

Tegu on ühest küljest hea näitega, kuidas vanainimese inimlik mure saab kiiresti lahenduse. Kahjuks kogevad päästjad taolisi olukordi, kus tööle hakanud suitsuandur harjaga alla lükatakse, suhteliselt tihti. "Selliseid olukordasid tuleb ette iganädalaselt. Suitsuandur on kohustuslik juba päris pikka aega, aastast 2009. Miks need suitsuandurid siis alla lüüakse? Sellepärast, et on kasutusiga läbi ja hakkab piiksuma. Võib olla mingi tehniline rike või suitsuandur on üldse valele kohale paigaldatud," ütles Põhja päästekeskuse ennetusbüroo ennetus partner Mait Lillemaa.

Eakate inimeste puhul on suur roll lähedastel, kes võiks ja peaks aeg-ajalt ikka esmaseid turvaseadmeid kontrollima. Lillemaa ütles, et ühel umbes 5500 eluruumi kontrollimisel tehtud reidil tuvastati, et 919 kodus ei olnud suitsuandur töökorras. Lillemaa rõhutas ka, et suitsuanduri eluiga on maksimaalselt 10 aastat.

Vaata lähemalt päises olevast videost alates 5:55!

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka SIIT.

Kommentaarid puuduvad