Reklaam sulgub sekundi pärast

Murest murtud mehe autot hoitakse justkui pantvangis: juba 10 kuud on möödas!

Johanna Alvin

"Märgatud Eestis" saates jutustab oma loo Aivar, kes pole oma autot juba kümme kuud kasutada saanud. Autoremonditöökoda hoiab Aivari masinat justkui pantvangis ja ootab temalt kolossaalselt suuri summasid paranduse eest.

"Märgatud Eestis" saates räägib oma loo Aivar, kes ei ole peaaegu aasta oma autot remonditöökojast kätte saanud. "Sellest on juba 10 kuud möödas," sõnab Aivar murelikult.

Mees viis oma auto nukkvõllide remonti, kuid pole tänini oma masinat kätte saanud. Auto võeti töökoja poolt remonti, kuid mõni aeg hiljem sai härra nende poolt ootamatu ning kahtlase teate. "Mootoriremondi teostamise käigus, väidetavalt nende jutu järgi, jooksis mootor proovisõidul kokku ja siis öeldi, et Audi teeb kehvasid mootoreid ja nemad ei ole milleski süüdi," kirjeldab Aivar. "Variant on selline, et soeta ise uus mootor ja maksa raha juurde. Eelnev hind oli juba 8000 eurot pluss 1000 eurot, mis muude kulude peale läks. Edasi läksid need summad juba 13 000 eurost üles poole."

Mure on aga see, et Aivari auto ei ole välja ostetud ning peab endiselt maksma masina eest, mida ta juba peaaegu aasta pole kasutada saanudki. "Auto polegi välja ostetud. Maksan liisingut ja kaskokindlustust. Liikluskindlustuse sain õnneks maha võtta, aga liising on ikka peal."

Aivar on asja kaasanud lausa juristi, kellega koos proovitakse asjas selgust saada. "Nemad oma viga ei tunnista ja pole midagi teha. Valik, kas sebin neile mootori kuskilt, panevad peale ja hinnad on sellised, mis niigi juba kolossaalselt suured. Ma oleks kuskil mujal juba odavamalt saanud selle asja teha."

Vaata "Märgatud Eestis" täna õhtul kell 20.00 ja saa teada, kas Aivar saab oma auto kätte või ei!

Näita 6 kommentaari

Esimesel võimalusel tulnuks peale lennata,mitte aasta jokutada

Vasta

Sellel mootoril nukkate remont kuskil 3000€ täielik prügi jutt 8000€ täielik huiamine ja enam kui veendunud et panid valesti kokku sellepärast jooksis kokku

Vasta

Ja see pole esimene ülelaskmine seal..

Vasta

Seaduse järgi ei tohi töökoda või kes iganes teise vara kinni hoida.. sel puhul siis autot kinni hoida. Lihtne varastamine. Selle kasuks räägiks veel see kui ei ole töökojaga paberil või maili teel kokkulepitud tööd ja selle mahud. Kui ei, siis on laus varastamine ja teise vara omistamine.

Vasta

Omastamisega on tegemist üksnes siis, kui isik teeb varaga toiminguid, milleks teda volitatud ei ole, pöörates nii vara enda või kolmanda isiku kasuks (Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 7. märtsi 2012. a otsus nr 3-1-1-13-12, p 22)
Ehk kui ei ole olnud kokkulepet teatud tehtud toimingutega, siis võib seda ka võtta kui väljapressimisena ja omale kasu tekitamisega.

Vasta

Ehk rikutakse omaniku omandiõigust, pluss tekitatakse omanikule suuremat kahju.
Kui töökoda või töö tegija soovib oma raha kätte saada, siis selleks on meil olemas kohtusüsteem mitte omakohus.

Vasta