Reklaam sulgub sekundi pärast

Jabur lugu! Naabrid kaklevad lumelükkamise üle: asjasse on segatud ka politsei

“Märgatud Eestis” uus hooaeg sai alguse kahe naabri tülitsemisega. Nimelt on Suurupi vanahärra ääretult pahane oma naabrist vanaproua peale, kes väidetavalt tema aia vastu lund viskab.

Taavi kohtub Margusega oma koduhoovis, kus vanamees suurt muret kurdab. Nimelt on Margusel lausa kolm probleemi, mis tal harja punaseks ajavad. Esiteks ajab kraav sulaveest üle ning kogu sulanud lumi voolab tema hoovi. "Voolab täpselt minu krundile ja maja alla. Vesi leiab ju endale koha ja leidiski minu maja alt selle koha. Siit ta edasi ei lähe. Näete ju, et vesi seisab."

Lisaks ei ole vanahärra ka rahul, et naabrid panid vallamaale veel ühe täiendava aia ning lukustatud värava. "Ma ei pääsenud koju! Puldid ei töötanud," kurtis vanamees, kuid see probleem leidis lahenduse juba mõnda aega tagasi. Aed eemaldati ning mees saab täna ilusti koju.

Viimane ja suurim probleem on Marguse nahaalne naabriproua, kes lund tema aia vastu lükkab, mis sulades muidugi just vanahärra hoovi voolab. "Toimub see kell viis või pool viis," sõnas Margus kellaajalise täpsusega. Nimelt on mees olukorda väga täpselt dokumenteerinud ning mitmed fotod tõestavad Marguse nigelat olukorda. Ühendust võetakse naabriprouaga, kes on hea meelega nõus saates kommentaari andma.

Kohtudes õues, lükkab naabriproua Merike kõik tagasi. "Tüli algas juba kolm aastat tagasi ja tüli algas sellest, kui vahetasime autoväravaid. Milles ma siis süüdi olen? Et vahetasime väravaid? Korralik firma oli, kes andis kaks aastat garantii." Merikese sõnul olid väravapostid paigas juba enne, kui Margus krundile elama kolis. Mees paneb aga vastu, et tegu on omavolilise ehitusega. "Kas teil oli mingisugust paberit?" nõuab Margus.

Värav eemaldatigi ainult Marguse pärast, sest tema käis vallas järjekindlalt kaebamas oma naabrite peale. Sellega võiks ju tüli läbi olla, aga ei.

Merike räägib ka, et tüli on kahevahel eskaleerunud nii kaugele, et Margus läks lume lükkamise pärast lausa politseisse. "Politseisse läks kaebama, et mina viskan lund vastu tema aeda, mida ei ole olnud!"

Vaadates, kuhu Merike väidetavalt lund loobib, selgub, et tegu on vallamaaga, mis piirneb Marguse aiaga. "Jälle ta valetab!" sõnas pahane Merike. Öeldes, et vanamehel on aga fotod, mis räägivad vastupidist, väidab Merike, et kõik need kaadrid on valed ja võltsid. Merike räägib, et lumi, mis tema ära lükkas, oli autovärava ees ning see ei saanud sinna jääda. "Küsige sahamehe käest!"

Taavi tõstatab ka teema lume sulavee ümber, mis Marguse aeda koguneb. Merike näitab, et tema pool on lumi ning ka see sulab. "Aga kuhu ta sulab siis? Muidugi ta sulab!" Merike endal süüd ei näe, et tema maja kõrgemal pinnal asub. 

Kuhu aga lumi panna? Merikese sõnul teeb Margus kogu tema tehtud lumetöö ümber ja lükkab lume oma maa pealt jälle Merikese poole tagasi. "Ta ainult valetab!" Margus aga näitab taas pilte oma aiast ning süüdistab naist kiusus. "Ta ju meelega seda teeb!"

Mõlemal naabril on oma arvamus, peale mida jääb vaatajal üle ise otsustada, kummal siis õigus on. Kuniks õues veel lund on, jääb Marguse ja Merikese vahel tüli tõenäoliselt veel kestma. Kas kevad toob naabrite vahele helgust, teab vaid ilmataat ise.

"Märgatud Eestis" on eetris esmaspäeviti kell 20.00 ikka TV3-s!

Kõiki saateid saab uuesti vaadata TV3Play-st!