Reklaam sulgub sekundi pärast

Justiitsminister Lea Danilson-Järg ei mõista tänapäeva noori: need ei ole päris probleemid!

Lea Danilson-Järg
Lea Danilson-Järg — FOTO: kuvatõmmis

TV3 uhiuus "Laseri" valimissaade väljub tolmusest stuudiost ning otsib poliitikud üles valimistelkide juurest ja kampaaniaüritustelt, et rääkida nendega vabadustest, võrdsetest õigustest ja moodsatest lahendustest tänapäeva probleemidele.

Karell lasi poliitikutel ise purgist endale küsimusi tõmmata, millest esimene oli "Mitu protsenti on sinus geid?". Juba selle peale läksid nii Kristjan Järvan kui Lea Danilson-Järg ärevile. 

"Kas sulle tundub, et meie moodsas maailmas on kõik sada protsenti mehed ja sada protsenti naised?" uuris Karell justiitsministri käest. "Kindlasti on neid inimesi, kes selles kahtlevad, kas nad on ühest või teisest soost. Viimasel ajal on neid kahjuks aina rohkem ja kui vaadata uuringuid, siis eriti puudutab see naisi. Noored neiud on väga tihti segaduses ja kahtlevad," arutleb Danilson-Järg.

"See ühiskondlik püstitus paneb noored väga raskete küsimuste ette. Kui varem oli iseenesest mõistetav, et on naised ja mehed, siis nüüd räägitakse, et sugu on ise valitav. See on noortes väga suure segaduse tekitanud ja see on ka üks küsimus, millega nad peavad täiskasvanuks saades tegelema. Olukorras, kus meil on veerand tüdrukutest niisuguse olukorra ees, siis see kindlasti pole see, mis on päris probleemid," ei mõista justiitsminister noorte kimbatust.

Ühtlasi ei usu ta, et Eesti riigis peaksid naine ja naine saama abielluda. "Abielu on siiski mehe ja naise vaheline suhe."

Vaata videost!

Kommentaarid puuduvad