Kardad investeerimisega alustada? LHV vanemmaakler annab nõu, kuidas seda targalt teha

Investeerimine on jõukohane kõigile
Investeerimine on jõukohane kõigile — FOTO: 123rf

Reeded on päevad, mil “Stuudio” saates jagatakse rahatarkusi ning selle puhul oli taaskord külas LHV vanemmaakler Nelli Janson, kes andis nippe, kuidas rahaga targemini ümber käia.

Ilmselt on paljudel meist vihmasteks päevadeks kogutud pangakontole väike säästupuhver, mis lihtsalt istub seal, ent inflatsiooni taustal pole see sugugi mõistlik. Nelli Jansoni sõnul tunnevad paljud hirmu investeerimise ees, sest see on tundmatu maa ja kardetakse oma rahast ilma jääda. “Kui asju enne investeerimist läbi ei mõelda ja emotsioonid tulevad kohale alles siis, kui raha on kuskile alla pandud, siis need emotsioonid võivad kurja laastamistööd teha, sest siis me enam väga ei mõtle ja teeme impulsiivseid otsuseid. Investeerimine on väga hea iseenda õppimise teekond,” ütleb ta. “Kui raha on mängus, siis võib iseenda kohta väga üllatavaid asju avastada.”

Kuidas siis ikkagi neid investeerimisega seotud riske hajutada? “Ei tohiks panustada ühele hobusele ja see peaks juba hirmu oluliselt leevendama. Kui me ignoreerime kõiki neid näitajaid, mis räägivad meile vastu, siis see võib valusalt kätte maksta,” õpetab Janson.

Janson ei soovita investeerimisel usaldada ühtegi emotsiooni, näiteks plaani välja mõtlemist kui juba on paanika käes. “Plaan tuleb paika panna siis, kui sa pole veel ühtegi otsust teinud ja midagi kuhugi ostnud ega raha alla pannud.”

Vaata intervjuud videost!

Astu samm investeerimisele lähemale! Loosi läheb taas 100 eurot krediiti kasvukontole investeerimisega alustamiseks.

Vaata lähemalt LHV lehelt!

Kommentaarid puuduvad