Eesti laste seas ülipopulaarne PRIME jook on paljudes riikides neile suisa keelatud: see on murettekitav!

Kaks ilmakuulsat juutuuberit ja poksijat pidasid 2019. aastal Las Vegases maha poksimatši, millel oli netis miljoneid jälgijaid. Kolm aastat hiljem tulid endised vastased kokku kui vennad ja tõid turule PRIME Hydrationi nimelise hydration joogi, millest sai tõeline hitt nii virtuaalses kui reaalses maailmas. Telesaade "Laser" võtab PRIME'i laboris lahti ja uurib, miks see paljudes riikides lastele keelatud on, aga Eestis osa poode on selle müügilt maha võtnud, teised aga müüvad poole hinnaga?

Kohe episoodi alguses tõdetakse, et kui tegu oleks kõigile ohutu ja tervisliku tootega, siis "Laser" sellest ka lugu ei teeks. Hiljuti korjasid poed Põllumajandus- ja Toiduameti soovitusel joogid müügilt.

„Põnev uudne nimi lihtsalt tavalisele veele põhimõtteliselt. Ei ole mingit konkreetset definitsiooni, et hydration drink peab sisaldama seda või seda komponenti. Vesi on ka väga hea hydration drink,“ ütles TalTechi toiduteadlane Kristel Vene.

Just mudilaste ja algklassilaste vanemad näevad PRIME’i globaalset hullust kõige selgemini. Seda soovitakse sünnipäevakingiks, vahetatakse ja üritatakse täielikku kollektsiooni kokku saada.

PRIME’is on metsikult suhkruasendajaid. Paljudes riikides on keelatud seda lastel tarvitada. „Suhkruasendajad ei ole pikas perspektiivis lastele head. Seal on väga huvitav nimekiri erinevatest ühenditest, aga võib-olla kõige rohkem paneb kulmu kergitama sukraloos ja atsesulfaam k. Need on kaks sellist suhkruasendajat. Sukraloos on 600 korda magusam kui suhkur. Sukraloosiga käivad kaasas erinevad teadusuuringud. See mõjutab mikrobioomi, halvad bakterid saavad võimust meie seedesüsteemis. Murettekitav, et lapsed joovad."

"Laseri" saatest selgub ka, et PRIME pole sugugi ainus trend, mis lapsi hullutab. Kuidas läbi laste mängukaartide kuritegelikku raha liigutatakse ja lapsi selles ära kasutatakse, saab vaadata sama saate järgmises osas.

Kui vanasti koguti nätsupabereid ja limpsipurke, siis tänapäeva lapsed ostavad, müüvad ja vahetavad ehk nagu nad ise ütlevad - treidivad - Pokemoni kaarte.

“Laser” on TV3 eetris teisipäeviti kell 20.30! Vaata saadet päises olevast videost! Lisainfo “Laseri” kohta leiab SIIT!

Kommentaarid puuduvad