Aasta pärast “Inglite aega”! Vanaema Kersti sai pikisilmi oodatud uue vannitoa ja auto

Saates "Inglite aeg: aasta hiljem" läheb saatejuht Tuuli-Ann Freienthal külla viiele "Inglite ajas" osalenud perekonnale, kes läinud jõuludel said tunda Eesti rahva ühtsuse ja headuse väge. Vanaema Kersti sai heade inimeste abiga endale uue vannitoa ja isegi auto.

Möödunud aastal "Inglite aja" saates olnud vanaema Kersti kasvatab oma puudega tütart Kristat ning lapselast. Kersti tütar on temast täielikult sõltuv ja paar aastat tagasi, kui ema oma tütrelt hetkeks pilgu heitis, juhtus midagi kohtuvat – kaitsetu tütreke vägistati. Paraku ei ole tütreke Krista end kunagi väljendada suutnud ja seetõttu sai rasedus selgeks alles 25-ndal rasedusnädalal ning see oli kogu perele suur šokk.

Vanaema Kersti kasvatab oma lapselast ning tütart suure armastusega, aga paraku elab pere kuust-kuusse ning neil polnud isegi vannituba, kus Kersti saaks oma hoolealuseid pesta.

"Inglite aeg" andis enda panuse, et vanaema Kersti koos oma perega saaks endale elutingimused, mida nad väärt on. 

Tänaseks on Kersti kodus väga palju muutunud. "See saade ja terve see aasta on olnud fantastiline, sest on olnud nii palju võõraid inimesi, kes tundsid kaasa. Ma hirmsasti kartsin seda saadet, aga see oli fantastiline, kuidas inimesed hakkasid küsima ja tooma, nad lihtsalt tahtsid ja tõid. Võõrad inimesed! Mõnega suhtleme veel praegugi," jutustab Kersti pisarsilmi. 

Tänu "Inglite aja" saatele saigi vanaema Kersti korterisse uhiuue vannitoa, mis meeldib kõigile pereliikmetele väga. "Enne käisime WC-s koridori peal. Just enne tahtsin tualetti minna ja läksin ukse juurde, sest ma unustasin ära, et meil on nüüd oma WC!" 

Ka vanad köögikapid, mis kippusid ära lagunema, vahetas Kersti töökindlamate vastu. "Asjad ma ikkagi valin soodsalt, ma ei osta kõige kallimaid," sõnab ta. Muuhulgas soetas ta ka oma puudega lapsele Kristale uue mugava tooli. 

Eriliselt tore on ka tõsiasi, et perekond ei ole enam nelja seina vahele aheldatud - vanaema Kersti soetas küll kasutatud, aga toimiva ja hea auto. "Sain lapsed suvel sõitma viia, käisime mere ääres. Ma ei pea bussiga emale süüa viima, me saame ise minna ja saavad lapsed tulla kaasa!" 

Hetkel unistab Kersti sellest, et tema lapselaps hakkaks ühel päeval rääkima ja tänab kogu südamest kõiki annetajaid. "Selle aastaga ma olen leidnud, et headus on päriselt olemas. Vahel isegi võõrad on paremad kui omad."

Vaata ka vanaema Kersti lugu möödunud aasta "Inglite aja" saates!

Kommentaarid puuduvad