Inglite aeg

Nähtav TV3 play

Inglite aeg
  • Tõsielusari
  • Kohalik
  • Nähtav TV3 play
  • Facebook
  • Instagram

Heategevuslik laulusaade, milles igaühel meist on võimalik abistada Eesti inimesi ja peresid, kelle eluteele on saatus veeretanud ootamatult raskeid katsumusi.

 

 

 

TV3 traditsiooniline suur heategevussaade “Inglite aeg” on vaatajate ees juba 20.detsembril kell 20.00. Saatejuhiks on Tuuli-Ann Freienthal.

Oled „Inglite aja“ uus saatejuht. Kui suure rõõmuga uue ameti vastu võtsid?
“Inglite aeg” on telemaastiku üks soojemaid saateid ning kuna minu jaoks on väga tähtis luua oma tööga väärtust ja olla inimeste jaoks päriselt kasulik, siis on “Inglite aja” juhtimine tõepoolest lausa unistuse täitumine. Selle saate juures on kõige tähtsam olla südamega kohal ning austada inimeste vaprust. Kõik ülejäänu teeme me juba üheskoos annetajatega ja selle “koos” sõna taga peituv vägi ongi minu arvates see, milles peitub “Inglite aja” võlu.

Mida see saade Sinu jaoks tähendab?
“Inglite aeg” on ehe näide sellest, et Eesti inimesed on väga head. Isegi kui on päevi, mil usume vastupidist, siis just heategevus on tõestanud, milline jõud on üksteise toetamisel ja see näitab kui sarnaste väärtuste taga me seisame. Kõigil inimestel ei lähe võrdselt hästi, aga ometi suudetakse vajadusel mõne nädalaga kokku korjata sadu tuhandeid eurosid – inimesed annavad oma võimaluste piires, mis vähegi anda on. “Inglite aja” saade näitab, et me oleme küll väikesed, aga siiski piisavalt suured, et üheskoos kellegi jaoks mäed liikuma lükata. Nüüd on vaja veel vaid märgata – eestlane ei taha tihtipeale abi paluda ja see saade ongi see, mis aitab meil märgata ning ka abi pakkuda.

Miks sellist saadet inimestele vaja on?
Kõige enam on seda saadet vaja neile, kes omal jõul kogunenud murekuhja enam kanda ei jõua. Need on inimesed meie endi seast, kes teinekord just kõige vähem kurdavad ja end mõnikord abivajajaks ei peagi, kuid on abikäe kõige enam ära teeninud.
Jõulude eel oleme avatumad igasugusele heategevusele, aga ma usun, et see saade võiks olla midagi, mis paneb meid mõtlema, kuidas saaksime olla teineteise jaoks olemas läbi aasta. Kasvõi pisikeste märkamistega, püsiannetustega või vabatahtlikuna abi pakkumisega ka sellel ajal, mil üldine foon seda esile ei too. See saade annab paljudele inimestele selle hea esmase andmisrõõmu ja emotsiooni.

Kui palju Sa ise heategevusse panustad?
Ma arvan, et heategevus on harjumus, mille võiks endale omaseks muuta ja leida see organisatsioon, abivajaja või kitsaskoht, kuhu panustamine loob väärtust. Kui see õige klikk käinud on, siis annab enda sisetunne juba nii mõnusa tänupahvaka, et muud polegi vaja. Ma olen küll püsiannetaja, aga veelgi väljakutsuvam on ka näiteks kassasabas või tänaval kedagi naeratama panna, sest hea tegemise doominoklotsid saab veerema tõugata ükskõik kes ja ükskõik kus. Ansambel Indigolastel on ühes laulus fraas “Kui sa oled hea, on kõik su vastu head, aga kõik veel ju seda ei tea, et sa oled hea.”. Headuses ongi omajagu elutervet naiivsust ja sellel on väga suur mõjuvõim!

Kui palju on Sind ennast elus aidanud heade inimeste toetus?
Mind on tugevalt mõjutanud mu enda ema kogemus, mis juhtus küll tema nooruspõlves, aga heategevusest sündinud vägi võibki ulatuda oluliselt kaugemale kui üks ajahetk. Mu ema kahekümnendates põles tal kodu maha ning päevapealt polnud tal enam ühtki fotoalbumit, patja pea all ega sooja tuba, kuhu õhtul minna. Olid ajad, mil inimestel polnud endalgi palju, aga ometi leidis iga kogukonna liige midagi, millega teda aidata. Mäletan oma lapsepõlvest, et ema rääkis mulle iga viimse kui annetusena saadud meie kodus oleva asja kinkijast tohutu tänutundega ilusa loo. Ma olin ise siis küll veel väike ega tundnud neid inimesi, aga just tänu neile sain kaasa teadmise, kui suur võib olla aitamise vägi ja millise tänutunde ja väärtuse see ka abisaajas loob.
Aasta eest, detsembris 2020, koguti heategevussaatega „Inglite aeg“ tänu vaatajatele 335 163 eurot, mis läks võrdselt jagamisele kõigi abivajajate vahel. Tegemist oli „Inglite aja” saate ajaloo suurima summaga, mis toetuseks annetatud. Abi said ratastoolis Karl-Herman, haruldase geenirikkega Gertu-Liina, nahahaigusega Natalja, sünnitraumaga Jete-Lisee ning haige jala varjus elav Merlin.