Reklaam sulgub sekundi pärast

Oma vennale neeru annetanud naine: me peame rääkima rohkem elundidoonorlusest!

Üks "Eestimaa uhkuse" auhinna saajatest on Maarika, kes langetas keerulise otsuse anda oma vennale enda neer, mis päästis venna elu. Naine soovib, et inimesed oleksid oluliselt julgemad ja sooviksid erinevate probleemide all kannatajaid aidata.

Maarika venna Renee haiguse tõttu oli selge, et ta vajab uut neeru ja kõige parem oleks see, kui selle annaks talle sugulane. Elundidoonorlusest teatakse Eestis täna veel vähe, mistõttu ei jõua paljud abivajajad ilmselt õiget hetke ära oodata.

"Tunne on väga ärev ja teistmoodi tunne, sest nagu ma kõnes ütlesin, siis need inimesed, kes teevad head, nad on tagasihoidlikud. Praegu ma tunnen, et ma olen saanud hakkama heateoga," sõnas Maarika peale tunnustuse saamist.

Kas elundidoonorlusest ja selle võimalustest peaks ühiskondlikult rohkem rääkima? Maarika arvates küll. "Loomulikult peaksime rohkem rääkima ja ergutama ja toetama neid inimesi, kes saaksid ja tahaksid seda teha."

Samuti lisas Maarika, et soovib, et inimesed oleksid oluliselt julgemad ja tahaksid aidata hädasolijaid. "Igal juhul aitame, toetame ja julgustame!"

Vaata lähemalt päises olevast videost ja SIIT!