Reklaam sulgub sekundi pärast

Terapeut selgitab, miks lahkuminekud võivad lõppeda väga inetult: see ei tähenda, et armastust enam ei oleks

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne — FOTO: 123rf

Tihtipeale oleme tunnistajaks olukordadele, kus avaliku elu tegelased peale lahkuminekut pesevad "oma musta pesu" meedias. Mõnikord lähevad inimesed nii õelaks ja vastikuks teineteise vastu, et tekib küsimus, kas nad on tõesti teineteist üldse kunagi armastanud.

"Kuna armastuse mustrid võivad, nii-öelda maakeeli öeldes, väga metsas olla, siis kindlasti suudavad päriselt armastavad inimesed üksteisele väga haiget teha, sealhulgas avalikult laimata ja mainekahju teha," kinnitas terapeut Kati Paeorg, et haiget tegemisel oma partnerile pole seost armastuse puudumisega. 

"Sellise käitumise taga on sügav isiklik valu, haavumine, hüljatuse tunne, armukadedus a la ”ma armastasin sind nii väga, andsin sulle kõik, aga mida sina tegid? Rääkisid selle teise naisega või jõid kohvi selle teise mehega," tähendas Kati. 

Naise sõnul on haavunud inimene niivõrd emotsionaalne, et ta ei anna endale aru, mida ta teeb.

"Ta on emotsionaalselt ebastabiilne suure valu hetkedel. Ta võib arvata, et tal on nii õigus käituda, sest talle tehti liiga, et partner peab oma süüd tunnistama ja andeks paluma tulema. Elus sageli nii ei lähe," tõdes naine. 

"Vastupidi, tuntakse igatsust nende inimeste järgi, kes ei muutunud verbaalselt agressiivseks ja jäid lugupidavaks ka siis, kui neid rünnati ja otsustasid, hea küll, ma lasen sellest suhtest lahti, kui see talle nii ebameeldiv on, sest ma tahan, et tal läheks hästi ja samamoodi ma väärtustan iseennast. Ei igatseta inimesi, kes käituvad aeg-ajalt nagu pöörased ja arvavad, et neil on selleks õigus."

Vaata vastuseid ka teistele armumist, armastust ja suhteid puudutavatele teemadele artiklist - Armumine, südamevalu ja petmine: terapeut vastab kõige levinumatele suhteküsimustele.

Kommentaarid puuduvad