Reklaam sulgub sekundi pärast

Linnameedia sulgemise üle pahandanud mees uuele linnapeale: mingu tagasi sinna, kust tuli!

"Sotid selgeks"

Tallinna uue linnavalitsuse esimeseks otsuseks oli Linnameedia ajalehtede "Pealinn" ja "Stolitsa" sulgemine ning tellitud tele- ja raadiosaadete lõpetamine. Säärane samm on pealinna inimesed ajanud kahte leeri. Marek Lindmaa ja "Sotid selgeks" uuris värskelt linnapealt sulgemisotsuse tagamaid ja ka rahva arvamust uue linnapea osas.

Marek Lindmaaga võttis ühendust murelik Tallinna kodanik. Anonüümseks jääda soovinud proua Malle küsis murelikult seoses ajalehe "Pealinn" kaotamisega, et kust kohast nüüd vanemad inimesed Tallinna linnas toimuva kohta vajalikku teavet saama peaksid.

Pealinna tänavatel eakate inimestega suheldes sai Marek Lindmaa vastuseks erinevaid seisukohti: kelle jaoks oli otsus hea, kelle jaoks aga väga halb. Enamasti oli tegu venekeelsete inimestega, kellega suheldi vene keeles. Neile, kelle jaoks see probleem ei olnud, ajas nii internet kui televisioon asja ära.

Pressisaalis kuulavad ajakirjanikud tähelepanelikult, mida uus linnavalitsus esimesteks sammudeks plaanib. Iga väiksem infokild on kulla hinnaga ja kivi eelmise valitsuse kapsaaega. Nagu selgus, pole Linnameedia sulgemine ainus kärpekoht. Abilinnapea Kaarel Oja tegi teatavaks, et ka Tallinna Spordikool suletakse.

Tallinna uus linnapea Jevgeni Ossinovski ütles, et linnavalitsus otsustas sulgeda Linnameedia produktsiooni, mis tähendab kahte ülelinnalise leviga ajalehte "Pealinna" ja "Stolitsat" ning telesaadete tootmist koos vastavate väljaannete portaalidega. Ilmumine lõppeb mai kuuga. "Arvamused on erinevad. Kindlasti on inimesi, kes seda ettepanekut toetavad ja ei ole siiani aru saanud, miks peaks linn dubleerima sisuliselt era- ja avalikku-õiguslikku meediat. Loomulikult on ka neid inimesi, kes on neid ajalehti suure rõõmuga ka lugenud ja loomulikult nemad kõige rõõmsamad selles kontekstis ei ole. Näiteks minule pöördus üks inimene, kes elab üldse Narvas ja tema hea meelega loeb Tallinna linna maksumaksja poolt välja andud ajalehte "Stolitsa" ja ma saan sellest inimlikult loomulikult aru," ütles Ossinovski ja lisas, et kaks miljonit maksumaksja raha on võimalik suunata hoopis tõhusamalt, näiteks haridus- ja sotsiaalvaldkonda.

Mida aga arvavad inimesed tänavalt uuest linnapeast Jevgeni Ossinovskist? Üks proua manitses teda hästi käituma ja soovis jaksu. Teine, venekeelne härrasmees oli aga pahane ning ütles, et mingu sinna tagasi, kust ta tuli.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav ka SIIT.