Reklaam sulgub sekundi pärast

Head mäesuusad ja teised nipid talve nautimiseks

Sisuturundus

mäesuusad
Head mäesuusad ja teised nipid talve nautimiseks — FOTO: Kaup24.ee

Mäesuusatamine muutub aasta-aastalt aina populaarsemaks. Mida rohkem ühe või teise harrastusega tegeleda, seda olulisemaks kujuneb ka varustus ehk hakatakse tundma huvi selle vastu, millised on head mäesuusad ja head mäesuusasaapad.

Millised on head mäesuusad?

Varustust valides loeb ka see erisus, mis tasemel spordiala harrastatakse. Kuigi head mäesuusad muudavad õppimise lihtsamaks, siis päris algaja jaoks ei ole bränd või spetsiifilisemad omadused nagu rocker, camber ja külglõike raadius sedavõrd olulised. Ühtviisi hästi sobivad nii Atomic kui Volkl suusad ja piisab kahest üldisest juhisest, et leida head mäesuusad, mille seltsis spordiala nautima õppida.

Esimeseks soovituseks on suuskade pikkus. Kui murdmaasuusad on kasutajast pikemad, siis head mäesuusad algajatele jäävad pikkuselt suusataja õlgade ja lõua vahele. Liiga lühikeste suuskadega ei tule õige tehnika kõige parema proovimise juures välja, liiga pikad suusad on keerulisemad kontrollida ja mõeldud kogenumad sõitjatele.

Teine soovitus on jälgida suusa laiust. 85mm–95mm laiune keskosa on alustavale sõitjale enam kui piisav. Laiemad suusad on mõeldud selleks, kui suusatatakse puuderlumes või hooldamata radadel. Algaja jaoks, kes suusatab peamiselt hooldatud nõlvadel, võivad liiga laiad suusad hoopis takistuseks osutuda.

Pole olemas halba ilma, vaid…

Kui Kaup24 või Hansapost veebipoest leitud head mäesuusad ja sobivad mäesuusasaapad on olemas, siis millele võiks veel mõelda? Kindlasti tasub mäesuusatamist läbi terve aasta oma mõtteis hoida, sest nii ei jõua talv kunagi liiga ootamatult kätte. Kevad on suurepäraseks ajaks, et kasutada ära talvehooaja lõpumüüke ja sooduspakkumisi. Ka head mäesuusad saab selliselt soodsamalt kätte, ent ära piirdu üksnes nendega.

Talve lõppedes on hea aeg, et osta järgmiseks aastaks valmis kindad, kiiver, suusasokid, soe pesu ning muidugi ka suusajope- ja püksid. Arvesta siin sellega, et ülimalt soe talvejope pole alati suusatamiseks sobiv lahendus. Mäesuusatamine on aktiivne tegevus ja paksu talvejopega hakkab lihtsalt palav. Pigem vali õhemad lahendused, mida saad teiste riidekihtidega täiendada.

Suvine ja sügisene ettevalmistus

Planeerides suusareisi Eestist kaugemale, on just varasuvi hea aeg konkreetsemate plaanide tegemiseks. Just siis paiskavad paljud suusakuurordid müüki kõige soodsama hinnaga hooajapiletid. Mida lähemal talvele, seda kallimaks need ka muutuvad. Kohe kui mäepilet ostetud, võid ka majutuse ära broneerida, enne kui teised ärkavad ja valikuvõimalus väheneb.

Eestis ei ole võimalik aasta läbi suusatada, ent on teisi spordialasid, mille harrastamine aitab talvisteks nõlvadeks hästi ette valmistuda. Rulluisutamine on üks viis suusatamisega sarnaste liigutuste tegemiseks ja boonusena paraneb su tasakaal. Kindlasti tasub käia ka matkaradadel, et jalalihaseid töös hoida ning et lihtsalt värskes õhus olemist nautida.

Harjutamine teeb meistriks

Sügiseste ilmade saabudes võid oma treeninguid natukene muuta. Jooga ja pilates parandavad painduvust ja aitavad nii lõõgastuda, kui lihaseid treenida. Kardiotrennid arendavad aga vastupidavust, mille eest oled kilomeetrite pikkustel suusanõlvadel kindlasti tänulik. Võimalusel lisada oma trenniplaanidesse ka korralikum jõutrenn.

Ning nii kui lumi maas, ongi aeg võtta oma head mäesuusad, tarvilik muu varustus ja suund nõlvadele seada. Ka siis, kui plaanid avastada teisi suusakuurorte, on Eesti oma mäed väga heaks kohaks, kus eelmisel hooajal õpitu meelde tuletada, et siis juba värskemate oskustega piiritaguseid nõlvu avastama suunduda.

Kommentaarid puuduvad