Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub Eesti ööelus? 15-aastase kogemusega baarmen: noored arvavad, et on ilgelt kõvad vanad!

Tomas Legranti poolt juhitavas “Lege podcast’is” käis külas Napsuvabriku juht ja 15-aastase staažiga baarman Ott Varimets, kes heitis pilku baaride ja klubide kirevale ööelule. Mõni lugu ja kogemus tundub keskmisele meelt lahutavale inimesele küll juba tuttav, kuid nii mõnigi võtab ka kogenud baarikülastaja kulmu kergitama.

"Kui me juhtusime rääkima mingitest huvitavatest seiklustest, mis sa mulle rääkisid, mis baarides toimub, siis ma Kiviõlis ka kohe küsisin inimestelt, kas te seda lugu mäletate ja kõik kinnitasid seda asja. Ma mõtlesin, et see on ebareaalne, mis toimub öölokaalides. Kallis eestimaalane, kui sa oled käinud mõnes baaris ja paha teinud, siis täna me sinust tõenäoliselt just rääkima hakkamegi," ütles saatejuht sissejuhatuseks.

"Kui sa veedad enamus kodust eemal oldud aega baarides, ega siis vaba reede või laupäev sa kusagile peole väga ei tiku," ütles Ott Varimets, et tööväliselt satub ta baaridesse või pidudele väga harva ning pigem soovib vahetut suhtlust inimestega.

Ott ütles külastajatega vestlemise kohta, et osaliselt sõltub see ka sellest, millist tüüpi lokaalis töötada. "Sa kuulad inimesi, sa kuulad neid muresid, nad tahavad saada sinult mingisugust nõu, palju sa anda oskad. Kui sa oled kusagil konveieri peal ainult oma rummkoola ja gin tonic'uga terve õhtu nii, et pead ka ei tõsta põhimõtteliselt...Maakohtade, baaride, kõrtsude suur eelis ongi vahetu suhtlus inimeste endaga, seda on palju," ütles Ott, kellel ongi väga palju kogemusi baarmanina maakohtades.

"Räägi mulle, kumb on suurem värdjas, kas eestlane või venelane, kui ta tuleb ööklubisse või baari?" küsis Tomas Legrant. "Tead, siin tuleb mängu nii eestlase kui venelase vanus ja elukogemus. Ma ei taha midagi pahasti öelda, Kiviõli omad...aga kurat, need noored! Nad arvavad, et nad on ilgelt kõvad vanad. Neid probleeme tekib rohkem ikkagi nende noortega. Ma ei tea, kas on vaja ennast tõestada pruudi või sõprade ees ja esineda. Need probleemid tulevad sealt. Juba kõnnaku järgi ütled ära, kas sealt tuleb probleem või ei," vastas Ott.

"Päeva lõpuks on see, et enamus ei lähe baari ikkagi kaklema, vaid lähevadki naistele silma vaatama, või vastupidi. See on põhjus, miks baari minnakse, et sa saad sealt endale mingi pruudi või mehe õhtuks, kelle sa koju viid. Aga kas baarileti tagant on üldse vaja koju minna, või on selliseid linnukesi ka, kes baarileti taga saavad....," uuris Legrant. "Mingi kümme aastat tagasi oli juhus, kus letis ja vaatan, et noh, kaks tükki läksid sisse [WC-sse], mis nad seal ikka teevad? Läks mööda mõned hetked, endal oli hull põiekas, ootasid millal see kuradi uks lahti läheb. Tulid välja, neiu kohendas seelikut, pühkis oma suud ja tüüp tõmbas oma püksirihma kinni. Läks mingi 10-15 minutit mööda, kui see neiu seisis leti kõrval teise tüübiga ja nad panid normaalselt ila lihtsalt," kirjeldab Ott.

Kuula ja vaata lähemalt päises olevast video-podcast'ist!