Reklaam sulgub sekundi pärast

Mihkel Kärmas kriitikast: osade arvates olin Liis Lemsalu vastu liiga kuri, teiste jaoks hoopis liiga leebe

Kuvatõmmis
Kuvatõmmis "Pealtnägijast" — FOTO: ERR

Viimased veerand sajandit "Pealtnägija" eesotsas olnud Mihkel Kärmas ütles Tartu Ülikooli väljaandele, et saab isiklikult paar-kolm korda nädalas mahlakalt sõimata. "Väljavihastamine pole eesmärk omaette, kuid see on kodeeritud meie DNA-sse," kommenteeris Kärmas uuriva ajakirjanduse paratamatut osa.

Ajakirjanik peab Kärmase sõnul arvestama kogu selle töö psühholoogilise poolega ning „Pealtnägija” vihastab kord aastas välja absoluutselt kõik inimesed.

"Ajakirjanikuametiga kaasneb väga palju tugevaid tundeid. Siinsamas telemaja koridoriski kohtab inimesi, kes vahel mõne loo peale kulmu kortsutavad ja küsivad: „Miks te seda tegite?” Väljavihastamine pole eesmärk omaette, kuid see on kodeeritud meie DNA-sse," ütles Kärmas intervjuus.

Põhjused välja vihastamiseks on on Kärmase sõnul erinevad ja ta väljendas üllatust, et inimesed saavad "Pealtnägija" lugudest ja sellega kaasnevast tihtipeale 180 kraadi erinevalt aru. "Võtame kasvõi Anna Levandi või Liis Lemsalu juhtumi. Inimesed arvavad neis kaasustes väga erinevat moodi ja küsivad: „Kas oli ikka vaja seda lugu teha või miks te selle tegite? Äkki populariseerisite selle looga narkootikumide tarvitamist?” See on hämmastav! Hiljuti ütles keegi: „Issand jumal, küll sa olid Liis Lemsalu vastu kuri.” Samas uurib Õhtuleht, et miks ma olin nii leebe," ütles Kärmas.

Loe lähemalt Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi väljaandest Peegel.

Kommentaarid puuduvad