Reklaam sulgub sekundi pärast

Hinnad kasvavad, rahvas vaesub: Tallinn on ametlikult Baltikumi kalleim pealinn

Tallinn on viimaste uuringute järgi kõige kõrgema elatustasemega linn Baltikumis selgus Swedbanki Rahasjade Teabekeskuse uuringust. "TV3 Uudised" uurisid, mis teeb Tallinnast kõige kallima paiga.

Neljaliikmeline pere, kes elab vanemas renoveerimata paneelmaja kolmetoalises korteris kulutab elamiskuludeks pea 1000 eurot kuus. See on summa, mis teeb Tallinnast kõige kõrgema elatustasemega linna Baltikumis.

"Kõige suurema kuluartikli moodustab loomulikul toit ja kommunaalid ja transport. Eestis ehk siis Tallinnas on väga lihtne, et transpordikulud on nullid, kui sa kasutad ühistransporti, aga kui vaadata kommunaale, siis need on kõikides pealinnades drastiliselt suurenenud. Kõige rohkem küttekulud, kaugküte just," sõnas Mai-Liis Jääger, kes on Swedbanki Rahasjade Teabekeskuse juht.

"TV3 Uudised" proovisid saada kommentaari ka praeguselt Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovskilt, kuid mees keeldus teemat kommenteerimast, kuna polnud uuringuga kursis. "Ma pean seda uuringut lugema. Kuskilt on tulnud põhjalik uuring ja mina peaksin siis kommenteerima, mis seal on öeldud."

Endine linnapea Mihhail Kõlvart teemas midagi imekspandavat ei leia. "Siia kolib väga palju inimesi ja kõrged hinnad ei ole seotud omavalitsuse tegevusega või teenustega, vaid majandusseisuga. Seda me näeme igal pool Eestis, kuidas inflatsioon kasvab, kuidas hinnad kasvavad ja kuidas rahvas vaesub."

Uuringu kohaselt jääb aga just Tallinlastel kuu lõpus järgi kõige rohkem raha. Tasub aga meeles pidada, et tõenäoliselt on Tallinna elanike kulud palju suuremad. "Kuna Eestis on inflatsioon kõrgem olnud ja meie mudeli järgi sööb pere kodus ja transport on ühistransport, siis reaalses elus on need kulud palju suuremad," selgitab Jääger.

Vaata "TV3 Uudiseid" iga päev kell 19.00!

Kommentaarid puuduvad