Reklaam sulgub sekundi pärast

Marju Karin kandideeris omapärasele erialale: võib-olla lähen hoopis Hortesesse tööle!

Joonatan Pärn

— FOTO: Silver Siilak

Ilusüstide kuningannaks tituleeritud Marju Karin võtab taas ette koolitee ning asub Tartu Ülikoolis omandama geneetika mikrokraadi personaalmeditsiinis. Lisaks kandideeris Marju Kopli Ametikooli nooremaedniku erialale. "Kes teab, võib-olla lähen hoopis Hortesesse tööle. Pead olema alati valmis vajadusel ümber orienteeruma," selgitab ta.

"Mina ei arva, et alati peavad olema kõik väga tugevad ülikoolid. Oma noortele olen ka öelnud, et kui saate, siis õppige ära mingi amet. Küll pärast saate teha ka muid sotsiaalsemaid kraade ja midagi võiks oma kätega teha (osata). Kopli Ametikooli vastus alles tuleb. Ei tea, kas nad mind vastugi võtavad," nendib Karin.

Ta tõdeb, et vanuse kasvades on ta hakanud huvituma aiandusest. "Mul on nüüd oma aed. Võistleme Lõviga (Marju kaaslane Mauno) järgmisel aastal tomatikasvatuses. Selline haridus tuleb alati kasuks. Võib-olla panen (aeda) kasvuhooned ja hakkan mahetomateid kasvatama. Kaua sa siin ainult süstid."

"Kes teab, võib-olla lähen hoopis Hortesesse tööle. Pead olema alati valmis vajadusel ümber orienteeruma, kui vaja. Ma olen oma erialal jube kaua tipus olnud. Õppimiskõver on saavutatud ja nüüd on vaja ajule uut tööd," avab Karin põnevale erialale kandideerimise tagamaid. 

Marju asub lisaks omandama Tartu Ülikoolis geneetika personaalmeditsiinis mikrokraadi

"Ma arvan, et see on minu erialaga väga palju seotud. Rakubioloogia ja rakukeemia on huvitav endal ka jälle meelde tuletada. Ma olen kogu aeg õppinud: Hiina meditsiinist kuni filosoofiani," kinnitab Karin.

Ta räägib, et valis õppmise mikrokraadi näol, kuna hetkel ei ole tal huvi hakata tegema antud valdkonnas teadustööd ega mõnda ülikooli õppejõuks minna. "Vaatan oma kolleege doktorantuurist, kes täna on professorid. Tervitan neid alati jõulude ajal, mil nad peavad 180 tööd üle vaatama ja nüüd nad ei tea, kas see on AI (tehisintellekti) koostatud või on õpilane ise nii tubli ja tark."

"Teadustöö on oluline, aga ma ei näe ennast tänasel hetkel uuesti kuskil teadustöö arendajana, vaid pigem õppijana ja rakendades neid teaduslikke võimalusi," lisab ta.

Karini sõnul ei mõjuta mikrokraadi omandamine ka tema põhitöö tegemist ilukabinetis. "Mikrokraad kestab poolteist või kaks aastat ja käime kohal kolme või nelja kuu tagant. Tõenäoliselt on väga palju iseseisvat tööd."

Karini sõnul saab end tänapäeval edukalt arendada ka siis, kui ei ole võimalust kooli minna

"Kui ei ole võimalust kooli minna, on tõesti igasuguseid gruppe." Karin toob näiteks Facebookis Näpud Mulda nime all tegutseva grupi, mille algataja on teda ennast tugevalt inspireerinud: "Tüdrukul on vähidiagnoos ja ta on loonud sellise ägeda grupi. Võitleb vähiga, istutab ja tal ei ole oma aedagi, vaid ta teeb seda kõike rõdul. See tädi on inspireerinud isegi minusugust, kes arvas, et ainult istuks šampanjaklaasi taga ja võtaks aedniku. Nüüd on vastupidi, šampanjaklaas on minuga koos peenra vahel ja panen ka ise näpud mulda."

Marju Karinil on varasemast haridusteest muuhulgas ette näidata kaks magistrikraadi, üks rakenduspsühholoogias ja teine rahvusvahelistes suhetes ning Euroopa uuringutes. Lisaks on tal doktorikraad riigi- ja poliitikateadustes ning ta on läbinud õe põhikoolituse, saades sellega kutsekõrghariduse. Lisaks on Karin end täiendanud ilusüstimise valdkonnas.

Kommentaarid puuduvad