Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlanna elab pidevas hirmus: ma olen liiga noor vähi jaoks, aga erandeid ju on!

Johanna Alvin

Noor naine kardab vähki
Noor naine kardab vähki — FOTO: 123rf

TV3.ee poole pöördus 25-aastane noor naine Põlvast, kes elab pidevas hirmus, et haigestub rinnavähki. Neiu ema ja vanaema on noores tekitanud haiguse ees suure paranoia, rääkides talle hirmulugusid rinnavähist.

25-aastane Kelli Põlvast on kolmelapselise pere noorim, kuid vaatamata oma eale, kimbutab Kellit suur hirm - nimelt kardab neiu rinnavähki haigestumist.

"Mind on alati hirmutatud vähi jutuga. Noore kasvava naisena olen juba varajasest east kartnud hirmsasti rinnavähki, kuna pea kõik naised meie peres on sellesse haigestunud." Kelli kirjeldab ka olukorda, kus väikese tüdrukuna ei lubanud vanaema tal oma rindu puutuda, kuna see kutsub vähki ligi. Just nimelt vanaema ja ka ema on korraliku paranoia tekitanud oma lastele ning tänaseks kõigest 25-aastane noor on hirmul oma tuleviku pärast.

"Ema sõnul on rinnavähk meie peres geneetiline ning haigus tekib iseenesest. Mu ema sai vähi pigem noorelt, alla 40-aastaselt ning tuli sellest ilusti ka välja, kuid armid sellest on teinud ta äärmiselt ebakindlaks oma keha suhtes. Ka mu vanaema on selle läbi teinud. Minu teine vanaema suri rinnavähki ja kuhugi kaugemale ulatuvad need juured veelgi." Kelli ei oska kokku lugeda oma peres rinnavähki haigestunuid, kuid saab kindlalt öelda, et ema poolt on põlvkonnas olnud alati üks vähihaige.

"Täna, mina ja mu õde, oleme mõlemad hirmus. Äsja suri 39-aastaselt peretuttav rinnavähki, jättes endast maha 3 väikest last. Oleme palunud oma emal läbida geenitest ning kinnitada once and for all  (eestik. - lõplikult), kas ta kandis meile antud haiguse edasi. Siiani ei ole ema seda teinud ja väidab, et on juba varasemalt antud testi teinud, mis kinnitab meie hirme. Väidetava testi tegi ta pea 20 aastat tagasi. Ajad on muutunud. Kas on nii raske teha uuem test, mis meile ehk hingerahu toob? Seni me mõtleme ja kardame. Ma olen liiga noor vähi jaoks, kuid erandeid ju on."

Pöördusime kommentaari saamise jaoks onkoloogi poole, kuid artikli avaldumise hetkeks vastust saabunud ei olnud.

Kommentaarid puuduvad