Reklaam sulgub sekundi pärast

Tunned end üksikuna? Siin on ideed, mis aitavad jõulude ajal üksildustunnet peletada ja meeleolu tõsta

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

Jõulud võivad olla väga meeleolukas ja lustlik aeg, kuid samuti on ka neid, kes võivad ennast jõulude ajal üksikult tunda. Üksindustunde peletamiseks ja meeleolu tõstmiseks on tegelikult olemas mitmeid lihtsaid nippe.

Võta osa mõnest veebitöötoast või -üritusest

Internetis on saadaval väga palju erinevaid veebipõhiseid töötubasid ja üritusi, millest osa võtta. See aitab pühade ajal tegevuses hoida ja üksinduse tunnet eirata.

Pärgade valmistamise töötubadest ja veebipõhistest jõulukontsertidest kuni küpsetustundide ning kokteilide valmistamiseni – erinevate veebikoolituse- ja töötubade valik on väga lai ning huviline leiab endale kindlasti midagi põnevat. Loominguline tegevus pakub ka palju rõõmu.

Võta ühendust vana sõbraga

Kui jõulud on väheseid perioode elus, kus kõik aeglustub veidi, siis miks mitte kasutada võimalust saada ühendust sõbraga koolist, ülikoolist või oma vanast töökohast?

"Häid jõule" teksti saatmine võib olla täiuslik jäämurdja

Kui te ei saa puhkuseperioodi jooksul kellegagi logistilistel põhjustel näost näkku kohtuda, siis võtke ühendust telefoni või Skype’i teel. Kuigi te ei näe neid füüsiliselt, võib ka lihtsalt rääkimine üksinduse tunnet murda aidata.

Liigu õues või tee trenni

Me kõik teame, et trenn vabastab endorfiine ehk õnnehormoone, mistõttu tõstab meeleolu. Väikene jalutuskäik metsas võib olla väga hea võimalus meeleolu tõstmiseks ja üksinduse tunnete eemale peletamiseks.

Loe raamatut

Mõtetega raamatusse sukeldumine võib kogu ümbritseva unustama panna ja meeleolu oluliselt tõsta. Tee üks kuum kakao või jõuluglögi, otsi välja oma lemmikraamat ning unusta kogu muu maailm.

Kui kodus mõnd põnevat raamatut ei ole, viska pilk peale e-raamatutele, mis internetis saadaval on. Sealne valik on kirju ning omale sobivale leidmine ei tohiks raske olla. 

Paku ennast vabatahtlikuks

Kui jõulupühade ajal on palju vaba aega, siis miks mitte uurida kohalikke organisatsioone ja kogukonnarühmasid, kes võivad vajada täiendavat abi? Kohtud ja suhtled uute inimestega ning aitad teisi – mis saaks veel parem meeleolu ja enesetunde tõstmiseks, kui tead, et teed teistele head.