Reklaam sulgub sekundi pärast

Ootamatu! Kaalulangetusravimite kasutamise lõpetamine võib kaalu hoopis suurendada

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rf.com

Üha enam on maailmas populaarsust kogunud Ozempicu ravim, mida inimesed kasutavad kaalu langetamiseks. Selle tootja Novo Nordisk on välja tulnud nüüd ka uue ravimi Wegovyga. Küll aga selgub uuringutest, et ravimi kasutamise lõpetamine võib kaasa tuua endale hoopis kaalutõusu.

Hiljuti tehtud uuringu kohaselt kaotasid Wegovy kasutajad nelja aasta jooksul keskmiselt 10% oma kehakaalust, kirjutab CNBC. Lisaks leiti, et populaarne ravim vähendas ka südamehaiguste tekke riski. 

Wegovy on ravim ning kuulub GLP-1 klassi. See sisaldab endast hormooni, mis pärsib inimeste söögiisu. Näiteks kiitis Ameerika toidu ja ravimiamet märtsis uue kaalulangetusravimi juba heaks.

Kui kaalulangetusravimid esmakordselt turule toodi, nimetati neid pikaajalisteks ravimiteks, kirjutab MedicalXpress. Taanis tehtud uuring paljastas, et inimesed, kes kasutasid semaglutiidi (mida sisaldab ka Ozempic ja Wegovy), võib ravimi annuse vähendamine mõjuda kehale hoopis vastupidiselt ning suurendada kaalu. Küll aga säilitasid väga paljud uuringus osalejad siiski ka kaalulangetusravimi mõjul saadud tulemused. Arstide sõnul on ka peale ravimi kasutamise lõpetamist väga oluline säilitada tervislikku eluviisi ning jälgida oma toitumist.